این چهره واقعی عربستان وهابی مسلکه که هر از چندی در صورتهای تعرض به ضعیفان برملا

این چهره واقعی عربستان وهابی مسلکه که هر از چندی در صورتهای تعرض به ضعیفان برملاء میشه از حمله به بچه های یمنی گرفته تا همدست شدن با صهیونیستها

 دو نوجوان ایرانی در شرایطی که به حج عمره مشرف شده بودند در بازگشت به ایران در فرودگاه جده به بهانه بازرسی بدنی از خانواده جدا می‌شوند. بهانه مأموران این بوده که احتمال دارد این دو نوجوان اشیائی با خود حمل می‌کنند و نیاز به بازرسی بدنی وجود دارد. مأموران این دو را به بخش بازرسی خواهران برده و به بهانه بازجویی بدنی هر دو نوجوان را برهنه کرده و خودشان نیز برهنه شده‌اند که با سروصدای دونوجوان خوشبختانه تعرض به این دو نوجوان ناکام می‌ماند.

 براساس قوانین داخلی، عربستان موارد مشابه را گردن زده است. قرائنی داریم که در گذشته اتباع کشورها و زائرانی که در عربستان همین عمل را انجام داده بود- یعنی نه در حد تجاوز- نیروهای سعودی، زائر مرتکب این جرم را گردن زده‌اند، البته موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد. علاوه‌براین، وزارت امور خارجه تأکید کرده هیچ‌گونه تعرضی به مفهوم تجاوز صورت نگرفته است.

 دفاتر نمایندگی ایران در ریاض و جده موضوع را تا رسیدن به نتیجه کامل دنبال خواهند کرد و در آینده خانواده های این دو جوان ایرانی و افکار عمومی در جریان نتیجه پیگیری های به عمل آمده قرار خواهند گرفت.

 یکی از اعضای خانواده قربانی اول درباره جزئیات این فاجعه در تماس با دولت بهار می گوید: «کاروان ما قرار بود ساعت ۱ بامداد هشتم فروردین ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید.

 در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید، با اعتراض و سر و صدای خانواده و اعضای کاروان، ماجرا دهان به دهان می چرخد و زوار ایرانی در اعتراض به این جنایت از سوار شدن به هواپیما خودداری می کند.» عضو خانواده قربانی اول می افزاید: «با تماس مدیر کاروان، مسئولان کنسول گری جمهوری اسلامی و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در محل حاضر می شوند، پزشکی قانونی در محل به بررسی وضعیت دو قربانی می پردازد و جنایت صورت گرفته را تایید می کند.» عضو خانواده قربانی اول در شرایطی که بغض شدید مانع از سخن گفتنش می شود، می افزاید: «این بچه ها بعد از این اتفاق نمی دانستند چه باید بگویند، شرایط روحی شان بسیار وخیم است و حیثیتشان خدشه دار شده است،

 پدر قربانی اول: پدر قربانی اول که جانباز دفاع مقدس است، نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «مگر جایی امن تر از حرم امن الهی هم داریم؟ ما به آنتالیا نمی رویم، بچه هایمان را به جاهای آنچنانی نمی بریم، بچه هایمان را بردیم به یک مکان مکان مذهبی، بردیم به ام القرای اسلام، ماموران حکومتی عربستان، بچه های ما را ربودند و جنایت کردند، ابعاد این جنایت قابل شرح نیست. عوامل حکومت آل سعود بودند که بچه های ما را ربودند، آن ها مامور اجرای قانون بودند، ما در گیت بازرسی که نمی توانیم به آن ها بگوییم بازرسی نکنید، وقتی می گویند می خواهیم بازرسی بیشتری انجام دهیم، نمی توانیم مخالفت کنیم، شما چه می دانید آن ها چه نیتی دارند، بچه هایی را که سن پایینی داشتند بردند و درب اتاق را قفل کردند…» …

 پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، کم وبیش ازنوع ارتباط وتعامل دول ایران وعربستان درسنوات اخیر آگاهیم، بی شک این دو از تأثیرگذارترین و بزرگترین کشورهای اسلامی محسوب می شوند واز چنان ظرفیتی برخوردارهستند که می توانند با وحدت رویه .. درعرصه بین المللی به عنوان ابرقدرتی بلامنازع درتصمیم گیری های جهانی خود را نشان دهند.

 علی ایحال آنچه که آرزوست محقق نمی گردد ونتیجه نیز چنان است که متأسفانه می بینیم، به هرحال بروز اتفاق جدید نیز بر روابط پرفراز ونشیب تهران- ریاض دامن زده است. وشرایط را از قبل نیز حادتر نموده ومی نماید، اگر قبلاً موضعگیری ها در زمین سیاسیون بود، اینک دربین توده ها جریان می یابد وبه مرور نفرت وانزجار سبب می گردد به همین آسانی این روابط عادی نگردد، شاید موضعگیری افراد خودسر نیز در دو طرف برتشدید آن بینجامد.

 فعل ناصواب توجیه پذیرنمی باشد ودولت عربستان نیزمی تواند با محاکمه ومحکومیت جنایتکاران(شرطه نما ) از تکرار رفتارهای غیرانسانی اجتناب نماید، درغیراینصورت برحیثیت خویش لطمه جبران ناپذیری را وارد وموجبات افزایش کدورت بعدی را به وجودآورد.

 نمونه بارز آن را می توان به استقبال تماشاگرانی که سالها از بازی های فوتبال دلزده شده وحتی دربی تهران نیز علی رغم وجود طرفداران میلیونی با استقبال سرد هواداران مواجه بوده است، اینک حضور یکصدهزار تماشاگر دربازی تیم پرسپولیس و النصر عربستان را شاهد هستیم که خود پیام هایی را در پی دارد که باید شنیده شود.

 این پایگاه خبری نیز ضمن محکومیت شدید حادثه صدرالذکر خواستار برخورد جدی با عاملان جنایت مذکور می باشند، حتی اگرهم آن واقعه نیزشبه تجاوز فرض گردد.

این چهره واقعی عربستان وهابی مسلکه که هر از چندی در صورتهای تعرض به ضعیفان برملاء میشه از حمله به بچه های یمنی گرفته تا همدست شدن با صهیونیستها   

حالا که پشت سر ارباباتون قایم شدید ولی صبر شیرستان ایران هم اندازه ای داره اگه خودتون رو جمع نکردید به قدرت وغیرت خدا دادی ایرانیان جمع و جورتون میکنیم.این هشدار رو جدی بگیرید نامردهای مظلوم کش

/ 0 نظر / 37 بازدید