اعدام برای متهم تجاوز جنسی به 10 زن

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شرق «خسرو» متهم ردیف اول این پرونده در جلسات بازجویی اعتراف کرده بود بعد از اینکه زنان جوان را مجبور به کشیدن شیشه می‌کرد آنها را مورد آزار جنسی قرار می‌داد. این پرونده تابستان سال 85 تشکیل شد. آن زمان زنی جوان به ماموران خبر داد توسط دو مرد پرایدسوار ربوده شده و مورد آزار قرار گرفته است. این زن گفت: به عنوان مسافر سوار پرایدی شدم. به جز راننده یک مرد دیگر هم داخل ماشین بود. البته من فکر کردم مسافر است اما وقتی آنها از مسیر منحرف شدند متوجه شدم همدست هستند.

آنها مرا به بیابانی بردند و مجبورم کردند مواد بکشم بعد خودشان هم مواد کشیدند و من را مورد آزار جنسی قرار دادند. سپس دارایی‌ام را سرقت و در بیابان رهایم کردند. در حالی‌که پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی دو مرد پرایدسوار آغاز کرده بود چند زن دیگر هم به ماموران مراجعه کردند و شکایتی مبنی بر تجاوز و سرقت اموال به پلیس ارایه دادند. شیوه سرقت و تجاوز یکی بود بنابراین پلیس متوجه شد با پرونده‌ای پیچیده روبه‌روست و مردان پرایدسوار زنان دیگری را هم احتمالا قربانی کرده‌اند. به این ترتیب گشت‌های پلیس در مسیرهای احتمالی تردد متهمان فعال و مدتی بعد به پراید سفیدرنگی که در این مسیر‌ها حرکت می‌کرد و دو مرد سوار آن بودند مشکوک شدند.

وقتی پلیس فرمان ایست صادر کرد مردان پرایدسوار فرار کردند ولی در یک تعقیب و گریز پلیسی سرانجام مجبور به تسلیم شدند. این دو مرد که «خسرو» و «نیما» نام دارند ابتدا مقاومت کردند و مدعی شدند گفته‌های شاکیان دروغ است و آنها جرمی انجام نداده‌اند اما زمانی که متهمان از سوی زنان مورد شناسایی قرار گرفتند مجبور به اعتراف شدند اما این‌بار باز هم مدعی شدند فقط سرقت انجام داده و به زنی تعرض نکرده‌اند. با چاپ عکس متهمان در روزنامه‌ها تعداد شاکیان به عدد 10 رسید. شاکیان جدید هم در اظهارات خود گفتند از سوی دو مرد مورد تعرض قرار گرفته‌اند. در حالی‌که پرونده در حال تکمیل بود خبر رسید زنی جوان که از شاکیان این دو نفر بود اقدام به خودکشی کرده است. این زن که قصد داشت به زندگی خود پایان دهد سریع به بیمارستان برده شد و از مرگ نجات یافت. او سپس گفت می‌خواهد جزییات جدیدی به ماموران بگوید.

زن جوان توضیح داد: دو مرد وقتی من را ربودند سعی کردم خودم را از ماشین به بیرون پرت کنم اما درها از داخل قفل بود و نمی‌شد کاری کرد. خیلی فریاد زدم. دعوا کردم، التماس کردم اما نشد. آنها هیچ توجهی به درخواست‌های من نداشتند. وادارم کردند مواد بکشم. این دو مرد باهم صحبت می‌کردند اما به زبانی خاص حرف می‌زدند که من متوجه نشوم تا اینکه مرا مورد آزار قرار دادند و رهایم کردند. دیگر نمی‌خواستم زندگی کنم. از آنها خواستم حالا که به من تجاوز کردند مرا بکشند چون دیگر نمی‌توانستم زندگی کنم ولی آنها خندیدند و رهایم کردند.

وی گفت: با این شرایط نمی‌توانستم زندگی کنم به همین دلیل هم خودم را کشتم. من تا آخر عمرم دیگر یک انسان عادی نمی‌شوم. متهمان بعد از ثبت این اطلاعات در پرونده برای بازجویی و محاکمه به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شدند. بازجویی‌ها نشان داد دو متهم سال‌های طولانی در خارج از کشور زندگی کردند و یکی از آنها به هشت زبان زنده دنیا مسلط است. خسرو متهم ردیف اول گفت: من سال‌های زیادی خارج از کشور و در کشورهای مختلف زندگی کردم و چندین زبان یاد گرفتم. آخرین کشوری که رفتم روسیه بود. در آنجا زبان روسی یاد گرفتم و می‌خواستم همان‌جا بمانم. من و همدستم سعید با هم در آن کشور آشنا شدیم و چند سالی آنجا بودیم که بنابر دلایلی تصمیم گرفتیم به ایران برگردیم.

وقتی به ایران برگشتیم باز با هم بودیم. کارهای خلاف‌مان شروع شد و چندبار بازداشت شدیم. آخرین‌بار هم از زنان سرقت می‌کردیم البته به همه آنها تجاوز نکردیم. در بازجویی‌های بعدی خسرو به تعرض به زنان اعتراف کرد اما سعید همچنان منکر این اتهام شد و گفت با این زنان رابطه داشته اما آنها را مورد تجاوز قرار نداده است. بعد از چندین جلسه بازجویی و محاکمه روز گذشته آخرین جلسه محاکمه این دو مرد با حضور شاکیان برگزار شد. خسرو، متهم ردیف اول که اتهام تجاوز را در چهار مورد در جلسات قبلی قبول کرده بود در آخرین دفاعیات خود گفت: اتهام تجاوز را قبول ندارم اما می‌پذیرم اموال این زنان را سرقت کردم.

متهم دیگر پرونده هم همین اظهارات را تکرار کرد. بعد از پایان جلسه محاکمه هیات قضات شعبه 79 دادگاه کیفری‌استان تهران به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی وارد شور شدند و خسرو متهم 45ساله را به جرم تجاوز به عنف به چهار زن به اعدام و به اتهام آدم‌ربایی و سرقت جمعا به 25 سال حبس و رد مال محکوم کردند. آنها همچنین سعید متهم ردیف دوم را در تجاوز به عنف مجرم ندانستند و او را به جرم رابطه نامشروع به 74 ضربه شلاق و به اتهام آدم‌ربایی و سرقت به 25 سال حبس محکوم کردند.

انتهای خبر/ قدس آنلاین / کد خبر: 50999
/ 0 نظر / 30 بازدید