بیش از ۱۵۰ زن را به دلیل مخالفت آن‌ها با «جهاد نکاح» یا ازدواج موقت با

  بیش از ۱۵۰ زن را به دلیل مخالفت آن‌ها با «جهاد نکاح» یا ازدواج موقت با جنگجویان این گروه تروریستی در شهر فلوجه به طور دسته جمعی اعدام کرد.

 

 به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز به نقل از وب سایت "العربیه" وزارت حقوق بشر عراق،  اعلام کرد، یکی از تروریست‌های داعش به نام ابو انس اللیبی، بیش از ۱۵۰ زن را به دلیل مخالفت آن‌ها با «جهاد نکاح» یا ازدواج موقت با جنگجویان این گروه تروریستی در شهر فلوجه به طور دسته جمعی اعدام کرد.

 گفته می‌شود در میان این زنان تعدادی دختر و زن باردار دیده شده است. این تعداد زن و دختر از قبول قانون «ازدواج موقت» یا «جهاد نکاح» با تروریست‌های داعش مخالفت کرده بودند. دربیانیه وزارت حقوق بشر عراق، آمده است که گروه تروریستی داعش اعدام‌های گسترده‌ای را در شهر فلوجه اجرا کرده است.

 بر اساس این گزارش، زنان و دختران اعدام شده در دو گور دسته جمعی در «زغارید» واقع در منطقه صقلاویه دفن شده‌اند. به گزارش العربیه، در بیانیه وزارت حقوق بشر عراق همچنین گفته شده که داعش مسجد «الحضره المحمدیه» را که بزرگ‌ترین مسجد شهر فلوجه است، به یک زندان بزرگ تبدیل کرده و صد‌ها نفر از مردان و زنان مخالف اقدامات تروریستی این گروه را در آن بازداشت کرده است.

 گفتنی است گروه تروریستی داعش، مدتی پیش در فلوجه پس از پایان نماز جمعه، جزوه‌ای را در میان نمازگزاران و مردم شهر توزیع کرد که در آن بر خی از قوانین ازدواج موقت را برای شبه نظامیان خود بیان کرده بود. طبق قانون جدید داعش شبه نظامیان این گروه مجاز هستند همزمان دو همسر خواهر، یا دختر خواهر و خاله یا عمه را باهم داشته باشند. همچنین جنگجویان اجازه دارند با دختران اسیر که زیر سن قانونی هستند نیز ازدواج کنند.

/ 0 نظر / 24 بازدید