چاکراهای زمین

مایاها (گروهی از سرخپوستان) نیز براین عقیده بوده اند که 16 خط در اطراف کره زمین وجود دارد که در سه مسیر در گردش است. این خطوط بنا به چرخش و مسیر چرخششان 52 چرخه انرژی را بر روی زمین ایجاد می کنند. (بناهای سنگی کهن زیمبابوی، بناهای کهن ایسترآیلند، اهرام گیزا، مثلث برمودا، فایندهورت، دهنه رود ایندوس، دشت نازکا و...) 

جهت حرکت انرژی درون این چرخه های انرژی گاه موافق و گاه مخالف حرکت عقربه های ساعت است.

52 چرخه انرژی در زمین که به نام چاکراهای زمین معروف شده اند، مثلث هایی با سه رأس پرانرژی هستند که 156 مرکز پر انرژی و مقدس را در روی زمین ایجاد می کنند.

زمین در درون این چاکراها رفتارهای مختلفی را نمایان می سازد. براساس تحقیقات انجام شده از 52 چاکرا، 13 چاکرای مقدس و پرانرژی از 1989 تا سال 2008 فعال شده اند و از 2008 تا 19 سال آینده نیز 13 چرخه مقدس دیگر به مرور فعالیت خود را تکمیل می سازند. رفتن به این چاکراها و انجام مراقبه با آنها چه از دور و چه از نزدیک در هنگام فعال شدن، می تواند بطور قابل ملاحظه ای باعث بالا رفتن فرکانس انرژی دربدن و تعادل درهاله شود. همچنین با انجام مدیتیشن های خاص می توان چاکراهای زمین را متعادل ساخت و با آنها همسو شد. 

از 13 چاکرای فعال شده دوره 19 ساله اول، شش چاکرای اصلی شامل (ریشه، جنسی یا تولد، شبکه خورشیدی، قلب، گلو و تاجی) هستند. انجام مدیتیشن در شش چاکرا می تواند تعادل زیادی را در هاله تان ایجاد کند و با اشاعه این انرژی به دیگر نقاط زمین در راستای خطوط اژدها شکل، تعادلی را در کل جهان ایجاد می کند.

 

لازم به ذکر است که چاکرای چشم سوم چاکرایی متحرک است و هر چند سال یکبار برروی یکی از چاکرای زمین منطبق می شود و عملکرد آن چاکرا باعث افزایش آگاهی برروی زمین می شود.  برای مثال اکنون این چاکرا برروی چاکرای قلب زمین منطبق است. بنابرین افزایش آگاهی با تجربه عشق و سایر عملکرد های مثبت چاکرای قلب تجلی می یابد.

کار کردن روی چاکراهای اصلی کفایت می کند. فعال شدن چاکراها معمولا تظاهراتی طبیعی به همراه دارند.

جدول ذیل 13 چاکرا یا چرخه انرژی اصلی را نمایان می سازد.

 

چاکرای قلب

الهام

Glastonbury & Shaftesbury, England

ساختار

Brandenburg Gate, Berlin

خلاقیت

Montserrat, Barcelona, Spain

چاکرای تولد

الهام

Island of the Sun, Lake Titicaca

ساختار

Lima, Peru

خلاقیت

Near Iquitos, Peru, Confluence of Amazon and Napo Rivers

چاکرای شبکه خورشیدی

الهام

Uluru & Katatjuta, Australia

ساختار

Kakadu, Northern Territory Australia

خلاقیت

Shark Bay, Western Australia

مرکز پالایش

الهام

Mountain: Agung, Batur, Batakau, and Ingas, Bali, Indonesia

ساختار

Borobudur, Java

خلاقیت

Mt. Kinabalu, Sabah

چاکرای تاج

الهام

Mount Kailas, Tibet

ساختار

Ismail Samani, Tajikistan

خلاقیت

Calcutta, India

چاکرای ریشه

الهام

Mount Shasta, California, USA

ساختار

Humphreys Peak, near Arizona, USA

خلاقیت

Vancouver Island, Canada

مرکز هماهنگی و تعادل

الهام

El Tule Tree, Oaxaca & Palenque, Mexico

ساختار

Corcovado National Park, Costa Rica

خلاقیت

Horsetail Falls, near Monterrey, Mexico

مرکز زیبایی ایده آل و جاودانگی

الهام

Mount Fuji, Japan

ساختار

Kangwa Do, South Korea

خلاقیت

Naha, Okinawa Island, Japan

چرخه آتش

الهام

Haleakala Crater, Hawaii

ساختار

Midway Island

خلاقیت

Mauna Loa & Mauna Kea, Hawaii

چرخه آب

الهام

Lake Rotopounamu, New Zealand

ساختار

Mount Humboldt, New Caldonia

خلاقیت

Macquarie Island

چاکرای گلو و چرخه هوا

الهام

Great Pyramid, Egypt, Mount Sinai, Egypt & Mount of Olives, Israel

ساختار

Mecca, Saudi Arabia

خلاقیت

Takht-Sulaiman, Throne of Solomon, Iran

چرخه خاک

الهام

Table Mountain,  Cape Town, South Africa

ساختار

The Pilansberg,north west of Johanesburg

خلاقیت

Lesotho – Natal, Mont – aux - Sources

اولین مرکز ترکیب کننده

الهام

Moscow – Sergiev Posad, Russian Federation

ساختار

Ural Mountains, near Serov, Russian Federation

خلاقیت

Mount Elbrus, Caucasus, Republic of Georgia

 

 

دوره زمانی فعالیت چاکراهای زمین

درمجموع 156 مرکز برروی سیاره زمین وجود دارد که بعنوان مراکز پر انرژی زمین عمل می کنند. این مراکز باید کاملا تا سال 2065 میلادی فعال شوند تا بتوانند در ارتقای آگاهی سیاره موثر باشند. این فرایند فعال سازی در چهار دوره زمانی 19 ساله اتفاق افتاده یا خواهد افتاد.

دوره اول: 1989- 2008  

دوره دوم: 2008 – 2027

دوره سوم: 2027 – 2046

دوره چهارم: 2046 – 2065

39 محل از این 156 مرکز پرانرژی که در جدول فوق آمده اند تا سال 2008 اوج فعالیت خود را آغاز کرده اند. این فعالیت ها در کالبد و روح زمین تاثیر گذار بوده است به این معنا که هم ساختار زمین شناختی و توپوگرافی زمین در حال تغییر است و هم سطح آگاهی زمین در حال ارتقاست. افزایش سطح آگاهی بر روی آگاهی تمام موجودات سیاره نیز تاثیر گذار است. 39 مرکز انرژی دیگر تا پایان 2027 فعالیت خود را تکمیل می کنند و عملکرد بر هم کنش و سینرژیک این چاکراها با چاکراهای دوره اول در توسعه تغییرات جسمانی و روحانی زمین بسیار موثر است. در دوره 19 ساله اول در بین 39 مرکز انرژی، 18 مرکز (6 چرخه با سه راس پر انرژی) مربوط به چاکراهای اصلی زمین شامل ریشه، تولد، شبکه خورشیدی، قلب، گلو و تاجی بوده و 3 محل مربوط به مرکز ترکیب کننده اول بوده است. مرکز ترکیب کننده اول از فعالیت سایر مراکز بوجود می آید. برای مثال مرکز موجود در کشور روسیه، سرگییو پاساد و جمهوری گرجستان که ترکیب کننده انرژی های زمین هستند، از فعالیت سایر چاکراها در اولین دوره زمانی فعال سازی چاکراها نتیجه می شود. انرژی های زمین با گذر از این مرکز به تعادل و بلوغ لازم می رسند.

چاکراهای اصلی زمین

همانطور که بدن انسان 7 چاکرای اصلی دارد، در زمین نیز 7 چاکرای اصلی وجود دارد. شش عدد از این چاکراها ثابت هستند که دارای     موقعیت مکانی یا مقرهای مشخصی در هر یک از قاره ها هستند. ششمین چاکرا در حرکت است و در دوره زمانی مشخصی در موقعیت مکانی خاصی مستقر خواهد شد. این چاکرا، چشم سوم زمین است. گفته می شود زمانیکه چاکرای چشم سوم بر محلی مستقر می شود آن قسمت از نظر سطح آگاهی ناگهان ارتقاء می یابد. این چاکرا در دوره فعلی فعالیت خود بعد از سال 2008 برروی چاکرای قلب زمین مستقر  شده است.

شش چاکرای غیر متحرک در یک گروه سه قسمته دسته بندی می شوند: الهام، ساختار و خلاقیت (درمجموع 18 مرکز). در ساختار انرژی زمین 156 مرکز پرانرژی هستند اما 39 عدد از آنها در یک دوره زمانی 19 ساله که در بالا قید شده است مکان هایی مقدس به حساب می آیند که انجام مراقبه در آنها باعث ایجاد تعادل در انسان، طبیعت و سایر موجودات کره زمین می شود.

زمان فعالیت هریک از چاکراهای جدول قبل براساس تقویم نوری ماهیانه در منطقه البروج مشخص می شود. منطقه البروج و نام چاکرا در جدول ذیل آورده شده است. لازم به ذکر است که شروع اوج فعالیت چاکرا با برج حاکم بر آن مرتبط است. منتهی روز دقیق شروع و پایان اوج فعالیت شان براساس محاسبات نجومی امکان پذیر است.

 

ردیف

منطقه البروج

نام چاکرا

1

برج اسد(امرداد) شیر

چاکرای قلب

2

برج سرطان (تیر) خرچنگ

چاکرای تولد

3

برج جدی (دی) بز

چاکرای شبکه خورشیدی

4

برج قوس (آذر) کمان

مرکز پالایش

5

برج عقرب (آبان) کژدم

چاکرای تاج

6

برج ثور (اردیبهشت) گاو

چاکرای ریشه

7

برج جوزا (خرداد) دوپیکر

مرکز هماهنگی و تعادل

8

برج دلو (بهمن) سطل

مرکز زیبایی ایده آل و جاودانگی

9

برج حمل (فروردین) قوچ

چرخه آتش

10

برج حوت (اسفند) ماهی

چرخه آب

11

برج میزان (مهر) ترازو

چاکرای گلو و چرخه هوا

12

برج سنبله (شهریور) خوشه

چرخه خاک

13

ماه های آبی – زمان طولانی

مرکز ترکیب کننده اول

جدول زمانی مربوط به فعال شدن چاکراها در سایت اینترنتی  ww.earthchakras.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

 

چرخه عناصر زمین

مکان هایی برروی سیاره وجود دارند که مولد چهار نیروی کیمیاگرانه حاصل از ترکیب چهار عنصر اصلی (آتش، هوا، آب و خاک) هستند. این چرخ های در گردش را چرخه های عناصر زمین می گویند که چرخشی در جهت یا خلاف جهت عقربه های ساعت دارند. هرگونه تغییر در فعالیت این چرخه ها اثری فراتر دارد و بر مراکز دیگر انرژی اثر می گذارد. چرخه ای که متاثر از عنصر آتش است، مولد نیروی آزادی و اراده در زمین می باشد. چرخه هوا کیفیت زندگی را نمایان می سازد و چرخه آب، عشق  و چرخه خاک از نور برای تولید و ادامه حیات استفاده می کند.

دو مسیر اژدها شکل در بین چاکراهای زمین جریان دارد. اگر چاکراها کاملا فعال  شوند و شعاع شان را افزایش دهند، درکل جهان از طریق این خطوط، سلامتی به جریان می افتد.

 

عملکرد مراکز ترکیب کننده

در نقشه جهان درحال حاضر 36 مرکز پرانرژی مرتبط با چاکراهای زمین که در دوره 19 ساله اول فعال شده اند، فعالیت خود را ادامه می دهند. در دوره 19 ساله دوم یعنی از 2008 به بعد نیز 36 مرکز پرانرژی دیگر که به عنوان دروازه های زمین شناخته می شوند نیز به مرور فعالیت خود را تکمیل می کنند. اوج فعالیت 36 مرکز پرانرژی دوره اول و 36 مرکز پرانرژی دوره دوم در مرکزی به نام ترکیب کننده اول و دوم باعث استمرار بخشیدن به فعالیت ها و شروع فعالیت مراکز پر انرژی دوره های بعد می شوند. دربین 156 مرکز پرانرژی چهار گروه ترکیب کننده وجود دارد که متعاقبا در قرن بیست و یکم فعال می شوند. در چرخه فعالیت دوره اول مرکز ترکیب کننده اول یا دروازه سیزدهم، فعالیت ها را مدیریت و حمایت می کند. دومین مرکز ترکیب کننده در دوره 19 ساله دوم دروازه 26 زمین نامیده می شود که راس ساختار آن را پکن در چین تشکیل می دهد. در دوره سوم ایستر آیلند و در دوره چهارم مثلث برمودا چهارمین ترکیب کننده است.

درهر دوره 19 ساله، 13 مرکز الهام، 13 مرکز ساختار و 13 مرکز یا محل خلاقیت وجود دارد که در کل 39 مرکز را تشکیل می دهند. مجموع این مراکز 156 الگوی محل پرانرژی را نمایان می سازند. بطور کلی 52 مرکز الهام، 52 مرکز ساختار و 52 مرکز خلاقیت در روی کره زمین وجود دارد.

خطوط اژدها شکل

دو مسیر اژدها شکل شریان ها یا رشته های اولیه زمین زنده هستند که انرژی های فراوان حیات و سایر کیفیت های حیاتی جهان را نمایان می سازند. درروی یک نقشه دوبعدی (مسطح) این خطوط یک نماد بی نهایت (∞) را بوجود می آورند. درحالیکه برروی یک کره، آنها چرخه های بزرگی هستند که یکدیگر را در بالی و دریاچه تی تی کاکا قطع می کنند. این شریان ها یا خطوط انرژی با عنوان های مختلفی ازجمله خطوط رابط جادویی (Ley Lines) یا خطوط حامل آوازی (onglines) یا مسیر اژدها (Dragon Path) نامیده می شوند.

هر مسیر نامی دارد. مار رنگین کمان که جریان انرژی مونث (Yin) زمین است، از استرالیا (چاکرای شبکه خورشیدی) شروع می شود و از کوه کی لاس(Kailas)، سرگییو پاساد درمسکو، گلاستون بری و شافتس بری و دریاچه تی تی کاکا می گذرد. مار دودی شکل جریان مذکر (Yang) است از مرکز برج جوزا در جنوب مکزیک آغاز می شود و از کوه شاستا، کوه فوجی، بالی و دریاچه تی تی کاکا عبور می کند و درسراسر زمین می چرخد.

در هنگام مراقبه یا عبادت امکان برانگیختن این جریان وجود دارد. این مراقبه در چله تابستان و زمستان و درهنگام هلال یا بدر ماه بسیار عالی است.

آیا چاکراهای زمین حرکت می کنند؟

هرچاکرا یک مرکز هندسی دارد که ثابت است. مراکز چاکراها حرکت نمی کنند. ولی چاکراها منبسط و منقبض می شوند. اینها بوسیله دوایری که اندازه آنها تغییر می کنند درروی نقشه نشان داده می شوند. زمانیکه چاکرایی توسعه می یابد، شعاعش بزرگ می شود. یک چاکرای فعال در زمین حرکت پیچیده ای از انرژی را در محیط هندسی بزرگی تولید می کند. اگر همه 156 مرکز کاملا فعال شوند، میانگین شعاع هر 156 مرکز، 777 مایل (1250.46 کیلومتر) خواهد بود. که البته این شعاع کمتر و بیشتر می شود. برای مثال شعاع فعالیت می تواند تا 1746 مایل (2809.91 کیلومتر) نیزگسترش یابد.

زمانیکه چاکرای زمین فعال می شود چه باید کرد؟

بهترین حالت این است که در هنگام اوج فعالیت یک چاکرا در یکی از مراکز آن چاکرا حضور فیزیکی داشته باشیم. منتهی از آنجایی که جریان انرژی زمین در تمام سیاره انجام می شود با انجام مراقبه از راه دور نیز می توان با ریتم فعالیت چاکراها هماهنگ شد. درک شهودی و سیر معنویتان را دنبال کنید. سعی کنید خلاق باشید. در طی پاکسازی، مراقبه و عبادت یا فعالیت خلاقانه تان سعی کنید اراده و انرژی هایتان را با اراده و نیروهای طبیعی در چاکرا ترکیب کنید. سعی کنید این انرژی ها را بعنوان موهبت، زندگی تازه و لطف به جهان و عالم هستی توسعه داده و به مکان های مختلف بفرستید. همیشه، بسیار مفید است حس لذت و سپاسگزاری را زمانیکه با چاکرا کار می کنید حفظ کنید. این عمل فرایند کار را بسیار قوی می سازد. با مراجعه به جدول زمانبندی اوج فعالیت چاکراهای زمین می توان با ریتم فعالیت چاکراها به مراقبه نشست.

زمین زنده اراده واقعی یا هدفی تکاملی برای بالا بردن کیفیت و فرکانس زندگی در تمام جنبه ها دارد. مسیر به روشنی حیات فیزیکی است و هدفی چون چیره شدن بر بی نظمی، فساد و مرگ دارد. سعی کنید این مسیر را برای خودتان شخصی کنید. اگر می خواهید در افزایش آزادی، زندگی، صلح، عشق و تنویر آگاهی و خرد در جهان شرکت داشته باشید، لازم است که از چاکراهای زمین شروع کنید. اگر اینکار را انجام دهید انرژی حیات در زمان و مکان به زندگی شما پیوند خواهد خورد. در انجام مراقبه های خود کوشا باشید. آشتی با زمین

/ 0 نظر / 5 بازدید