سرقت بعد از اغفال اینترنتی دختران

آخرین نیوز: پسری که بعد از دوستی اینترنتی با دختران جوان آنها را اغفال می‌کرد و پول و طلا و جواهرات از آنان می‌گرفت در بازجویی‌های پلیسی به جرمش اعتراف کرد.

به گزارش شرق، زنی چند روز قبل با مراجعه به کلانتری دربند طی شکایتی اعلام کرد سارق یا سارقان، از منزل او واقع در منطقه زعفرانیه چند حلقه انگشتر و گوشواره سرقت کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی به دستور بازپرس دادسرای ناحیه یک تهران رسیدگی به موضوع به پایگاه یکم پلیس آگاهی محول شد و کارآگاهان در اولین مرحله با مراجعه به خانه موردنظر به بررسی محل نگهداری طلا و جواهرات متعلق به مالباخته پرداختند.

با توجه به نبود هیچ نشانه تخریب یا به‌هم‌ریختگی در محل سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند دزد یا دزدان آشنا هستند و با اطلاع دقیق از محل نگهداری طلا و جواهرات فقط بخشی از این اموال را به یغما برده‌اند تا مالباخته متوجه دزدی نشود.

کارآگاهان در ادامه به تحقیق از اعضای خانواده مالباخته پرداختند و در این مرحله متوجه شدند جوانی 23ساله به نام «غلامرضا» با طرح و نقشه قبلی و از طریق اینترنت، زمینه آشنایی اولیه خود با دختر مالباخته را ایجاد کرده و پس از چندین جلسه ملاقات حضوری و جلب اعتماد دختر نوجوان، با طرح ادعای کذب و دروغین مشکلات مالی ناشی از هزینه درمان و... و دادن وعده بازپس دادن طلا و جواهرات سرقت‌شده، دختر نوجوان را راضی کرده تا مقداری از طلاهای متعلق به مادرش را در اختیار او قرار دهد و پس از گرفتن جواهرات نیز ناپدید شده است.

ماموران پس از آنکه با بازجویی‌های انجام‌شده به این جزییات پی بردند در گام بعدی ضمن شناسایی محل سکونت غلامرضا در منطقه تهرانپارس و انجام هماهنگی‌های لازم قضایی به خانه متهم رفتند و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند و به پایگاه یکم پلیس آگاهی انتقال دادند.

غلامرضا پس از آنکه توسط دختر مالباخته شناسایی شد در حالی‌که راهی برای کتمان حقیقت نداشت در بازجویی‌ها به اغفال دختران جوان و دریافت وجوه نقد، طلا و جواهرات از آنها اعتراف کرد و گفت: «هر بار بعد از اینکه طعمه‌هایم را راضی می‌کردم به من پول بدهند دیگر به تماس‌هایشان جواب نمی‌دادم و به دوستی‌ام با آنها پایان می‌دادم.»کارآگاهان که متوجه شده بودند دامنه جرایم غلامرضا فراتر از تصور اولیه است موفق به شناسایی دو دختر جوان دیگری شدند که متهم به همین شیوه و شگرد، از آنها چندین‌میلیون تومان پول نقد و همچنین طلا و جواهرات سرقت کرده بود.

سرهنگ علی اکبرپور، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران در رابطه با این پرونده گفت: «با اعتراف صریح متهم به فریب دختران قرار قانونی برای او از سوی مقام قضایی صادر شد و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.»
/ 0 نظر / 6 بازدید