عکس آنجلیا جولی با حجاب اسلامی واهمیت حجاب در شخصیت زن

،حجاب برای حفظ و رشد زن حق است و برای حفظ و رشد دیگران تکلیف، پس یک زن نباید بگذارد به هیچ ترفندی این حق از او گرفته و یا با هیچ توطئه ای این تکلیف در او سست شود.

او به درستی می داند که دستاورد بی حجابی همچنان که نتایج گسترده آن در غرب مشهود است چیزی جز آسیب زدن به عفاف و طهارت فردی و اجتماعی نیست.

مدافعان فرهنگ بی حجابی خواهان آن هستند که زن با جنبه زنانه اش در اجتماع حضور یابد و جنبه انسانی زن در حضور اجتماعی مغفول و مهجور و بلکه منور بماند.

دستاورد مهم حجاب به تعبیر زیبای قران " ان یعرفن فلا یوذین" است . یعنی زن شناخته شود، تا هم فرصت شناخت خود را بیابد و هم جامعه او را با جنبه انسانی اش بشناسد و طلب کند.

حجاب برای ناشناختگی و مغفول ماندن نیست بلکه زن در مکتب حجاب می اموزد که با جنبه انسانی اش با جامعه در یک تعامل همه جانبه و سازنده و خردمندانه باشد.

از مهمترین اهداف سرمایه داران استعماری و صاحبان صنایع و تولید کنندگان غرب ایجاد نیازهای کاذب و غیرحقیقی و در نتیجه سرازیرنمودن مصنوعات و کالاهای مصرفی خود به کشورهای جهان سوم به ویژه کشورهای اسلامی است و در این راستا فروشندگان و توزیع کنندگان استعماری نقش بسیار مهم و موثری را به عهده دارند .

این فروشگاهها با وارد کردن لباسها و کفشهای مبتذل و مضحک خارجی (با رنگها و طرحهای گوناگون) ،جورابهای نازک و مشبک ،با رنگها و مدلهای زننده، کیف های نقوش به تصاویر ضد اخلاقی ، کراواتها و پاپیونهای صلیبی و حتی تهیه و توزیع سی دی ، فیلمهای ویدئویی، نوارهای موسیقی، عکسها و مجلات سکسی، مشروبات الکلی، مواد مخدر، لوازم آرایشی و غیره پنهان و آشکار به ترویج و اشاعه فساد، بی عفتی و بی حجابی و بدحجابی می پردازند.

عوامل و زمینه ها موثر بر رشد بدحجابی:

در یک نگاه کل عوامل و زمینه های موثر بر رشد بدحجابی عبارتند از:

تضعیف باورها و اعتقادات مذهبی در جامعه

تهاجم فرهنگی دشمن

گسترش روحیه غرب گرایی و غرب زدگی

تقلید از الگوهای غربی و خارجی

خلأ فرهنگی در جامعه

ضعف و ناهماهنگی نهادهای اجتماعی

منبع:

شبیخون فرهنگی ، تألیف سیدمحمد تقی طباطبایی بافقی

/ 3 نظر / 35 بازدید
ali

سلام دوست عزیزم از وبلاگت دیدن کردم وبلاگ خیلی خوبی داری اگه تونستی به وبلاگ منم سر بزن.نظر یادت نره

helena

چقدر خوشگل شده

بنت الهدی

سلام ایام خوش یعنی این خانوم آنجلینا فهمیده که حجاب خوبه؟؟؟؟!!!! چه حرفا! فقط میخواد بگه مام مثلا می فهمیم! ایشالا که این طور باشه اما.... با چند مطلب جدید به روزم منتظر نظرات خوب و سازنده شما... تا بدمد جمعه صبح ظهور....اللهم عجل لولیک الفرج[گل]