دستگیری مرد شیطان صفتی که بچه‌ها را مورد آزار قرار می داد

دستگیری مرد شیطان صفتی که بچه‌ها را مورد آزار قرار می داد
 
دستگیری مرد شیطان صفتی که بچه‌ها را مورد آزار قرار می داد
 
مرد شیطان‌صفت که با ربودن ۲ دختربچه ۷ و ۸ ساله در شهرستان دشتستان، آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود به دام پلیس استان بوشهر افتاد.
 
 
نخستین شکایت از این مرد 27ساله اواخر بهمن‌ماه مطرح شد. پدر و مادر دختربچه‌ای 8ساله، سراسیمه و عصبانی راهی اداره پلیس شدند و گفتند دخترشان توسط مردی ربوده شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. با این شکایت، تیم‌ ویژه‌ای از مأموران وارد عمل شدند و به تحقیق از دختربچه پرداختند.

او گفت: مقابل خانه‌مان ایستاده بودم که یک ماشین سواری مقابلم توقف کرد. راننده از من آدرس پرسید و خواستم او را راهنمایی کنم اما او گفت که سوار ماشین شوم و راه را نشانش بدهم. وقتی سوار شدم، مرا کتک زد و سرم را زیر صندلی برد. من ترسیده بودم و گریه می‌کردم. وقتی ماشین توقف کرد، داخل بیابان بودیم و هیچ‌کس آنجا نبود. راننده به زور مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن در یکی از خیابان‌ها رها کرد و خودش فرار کرد.

اظهارات تکان‌دهنده دختربچه کافی بود تا تیمی از کارآگاهان آگاهی استان بوشهر برای دستگیری مرد شیطان‌صفت وارد عمل شوند. درحالی‌که هنوز ردی از متهم به‌دست نیامده بود دومین شکایت هم در اختیار مأموران قرار گرفت. این بار قربانی دختربچه‌ای 7ساله بود که با همان شگرد در دام متهم گرفتار شده بود. او اوایل اسفندماه زمانی که قصد نشان‌دادن آدرس به مرد جوانی را داشت از سوی او ربوده شده و پس از انتقال به بیابان‌های خلوت اطراف شهر، مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.

بررسی‌های تخصصی برای یافتن ردی از مرد شیطان‌صفت ادامه یافت. طبق اطلاعات پلیس، این مرد قربانیانش را در محله‌های جنوبی شهرستان دشتستان شناسایی می‌کرد و احتمال داشت دختربچه‌های دیگری را هم طعمه قرار دهد. کارآگاهان با دراختیار‌داشتن تصویر چهره‌نگاری متهم و تحقیق از شاهدان به سرنخ‌هایی از او دست یافتند و توانستند محل تردد وی را شناسایی کنند.

این محل به محاصره پلیس درآمد تا اینکه چند روز پیش مأموران توانستند مرد جوان را در یکی از مناطق مرکزی شهر شناسایی کنند. عملیات دستگیری او شروع شد اما وی پا‌به‌فرار گذاشت و با توجه به شلوغی منطقه، مأموران موفق به شلیک به سمت او نشدند و در نهایت مرد تبهکار متواری شد.

این اما پایان کار نبود و جست‌وجو برای دستگیری او ادامه یافت تا اینکه محل زندگی وی شناسایی شد. مرد جوان که می‌دانست پلیس در تعقیب اوست، هرگز به خانه‌اش مراجعه نکرد و از شهر گریخت و این در حالی بود که کسی از مخفیگاهش خبر نداشت. کارآگاهان که سایه‌ به سایه در تعقیب او بودند این بار به شناسایی تمامی کسانی پرداختند که با این مرد در ارتباط بودند و در این میان توجهشان به یکی از دوستان او جلب شد که در شهرستان اراک زندگی می‌کرد.

آنها سال‌ها قبل هم‌خدمتی بودند و پس از سربازی نیز رفت‌وآمد خانوادگی داشتند. مأموران که حدس می‌زدند متهم تحت تعقیب به اراک گریخته باشد با دریافت نیابت قضایی راهی آنجا شدند. آنها خانه و محل کار دوست متهم را شناسایی کردند و با زیرنظر گرفتن آنجا دریافتند که حدسشان درست بوده و مرد شیطان‌صفت در خانه دوستش مخفی شده است. مأموران در یک عملیات ضربتی او را دستگیر کردند و وی پس از انتقال به شهرستان دشتستان از سوی هر دو شاکی شناسایی شد و به جرم خود اعتراف کرد.

سردار عباس‌زاده، رئیس پلیس استان بوشهر با بیان این خبر گفت: متهم دستگیر شده دارای یک فقره سابقه کیفری به اتهام ضرب و جرح است که در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.

بیدار باشیم افکارانسانها که پیدا نیست در واقع اصل انسانهاست برخی بمانند دیو هستند فقط اگر کسی بخودش زحمت داد وبا هوسهایش مقابله کرد در مسیر انسانیت قرار گرفته که در کلام قرآن به آنان گفته میشود پرهیزکاران پس دین برای این خوب هست که انسان را بسوی آدم شدن یا انسانیت بحرکت در میاورد خلاصه اعتماد نکنیم مراقب باشیم دیندار باشیم

منبع: همشهری
 
/ 0 نظر / 29 بازدید