هشدار جدی به دختران وخانم های جوان که از خود به خوبی مراقبت کنید

به گزارش روزنامه جام جم ،رسیدگی به این پرونده اواسط بهمن پارسال با شکایت زن جوانی از ۲ مرد به اتهام آزار و اذیت و سرقت پول هایش در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. زن جوان که از به یاد آوردن حادثه آن شب تلخ همچنان وحشت داشت، به پلیس گفت: آن شب در میدان راه آهن تهران سوار یک خودروی پراید سفید شدم تا به خانه مان بروم. در میانه راه راننده به بهانه شلوغی خیابان تغییر مسیر داد که به او اعتراض کردم اما به حرف هایم توجهی نکرد. از مرد مسافری که در صندلی جلوی خودرو نشسته بود، کمک خواستم اما او با تهدید چاقو از من خواست ساکت شوم.

زن مسافر در دام سیاه متهمان

زن جوان با اشاره به نقشه پلید متهمان گفت: هر دو مرا کتک زده و با انتقال به بیابان منتهی به جاده بهشت زهرا مورد آزار و اذیت قرار داده و پول هایم را سرقت کردند و متواری شدند. خودم را به سختی به حاشیه جاده رساندم و به کمک یک راننده عبوری نجات یافتم. با اطلاعات به دست آمده از شاکی و چهره نگاری رایانه ای از متهمان آزارگر، آنها تحت تعقیب قرار گرفتند. در ادامه تحقیقات ۲ زن دیگر نیز با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران شکایت های مشابهی را مطرح کردند. در بررسی پرونده های شاکیان معلوم شد، تصاویر رایانه ای از متهمان فراری با هم مطابقت دارد.

مرد نجات یافته از دام متهمان

با افزایش شکایت ها، جستجوهای ویژه پلیسی برای پیدا کردن متهمان فراری ادامه یافت تا این که روز های پایانی هفته گذشته مردی به یکی از گشت های انتظامی مراجعه کرد و اطلاع داد ۴ شرور سارق پول هایش را دزدیده اند. با تحقیق از این مرد در مرکز پلیس معلوم شد، شب حادثه پس از آن که پول عیدی اش را از محل کارش گرفته، در حال بازگشت به خانه سوار یک خودروی پراید شده که راننده و ۳ سرنشین خودرو که همدستانش بوده اند، وی را ربوده و با انتقال به جاده منتهی به قم پول هایش را دزدیده و پس از کتک زدن، در جاده رهایش کرده اند. با اطلاعات به دست آمده از این مرد، معلوم شد مشخصات ۲ نفر از متهمان با همان ۲ فردی که زنان را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده اند، مطابقت دارد.

دستگیری نخستین متهم

به این ترتیب، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران و ماموران سرکلانتری نهم آگاهی با اجرای طرح مهار و استعلام از سامانه راهنمایی و رانندگی، هویت مالک خودرو را شناسایی و وی را دستگیر کردند. متهم جوان با انتقال به پایگاه نهم آگاهی تهران در بازجویی به تناقض گویی پرداخت تا این که در مواجهه حضوری با شاکیان اعتراف کرد که همراه ۵ نفر از همدستانش ـ که همگی سابقه دار و ساکن یک محله اند ـ زنان و مردان مسافر را سوار خودروی پراید سفید کرده و در میانه راه با کتک زدن این افراد و سرقت پول و اموالشان، آنها را در جاده منتهی به قم و بهشت زهرا رها و فرار کرده اند. در مرحله بعدی تحقیقات معلوم شد، آنها زنان شاکی را نیز در دام شیطانی خود گرفتار کرده اند.

به این ترتیب ماموران ۳ متهم دیگر را نیز در همان منطقه دستگیر کردند. بنابراین گزارش، متهمان با قرار قانونی از سوی هاشمی، رئیس شعبه ۱۰۱ حوزه قضایی بخش آفتاب روانه بازداشتگاه پلیس شدند. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری ۲ عضو فراری این باند تبهکاری و مشخص شدن دیگر جرایم آنها ادامه دارد.

اگر ما امروزه با نگاه بی طرفانه ازکنار این فجایع بگذریم در واقع به خودمان ظلم کرده ایم زیرا این وقایع در صورتیکه توسط همگان برخورد لازم به آن صورت نگیرد شیوع یافته وممکن است خدای نکرده مشمول ما نیز بشود .حال باید چه کرد شاید بهترین کار گسترش فرهنگ آگاهی رسانی باشد .یعنی توصیه به دوستان وهرکسی که با آن روبرو میگردیم تا هوشیاری همگان بالا رفته واز آنطرف وظیفه انسانهای غیور است تا از آمادگی لازم برخوردار شده تا در صورت مواجه شدن با این حیوانات کثیف دچار تردید نگردند بدون تردید امربه معروف ونهی از مکر یعنی بالا بردن آگاهی عمومی از خطرات پیش رو در جامعه واین یکی از برکات این مکتب آسمانیست که امیدواریم روزی در جامعه ما نهادینه وبر پا گردد. ضمنا زنان ما همان ماده شیران مکتب علوی هستند که باید با ابزار لازم آمادگی آن را داشته باشند تا در صورت ضرورت این کفتارها را پاره پاره کنند.

/ 0 نظر / 15 بازدید