سرقت‌های خشن سه جوان از مغازه‌داران

مالباخته همچنین خبر داد یکی از کسبه محل شماره پلاک خودرو سارقان را یادداشت کرده است. به این ترتیب ماموران مالک اتومبیل را شناسایی کردند و به تحقیق از وی پرداختند و فهمیدند او ماشین را دو سال پیش به صورت قولنامه‌ای و با شرایط اقساط به فرد دیگری فروخته است.
کارآگاهان با پیگیری سرنخ‌ها توانستند آخرین مالک سوناتا را شناسایی کنند. آنها پی بردند این خودرو یک روز قبل از سرقت از موبایل‌فروشی دزدیده شده است.

مالک خودرو به کارآگاهان گفت: «ساعت 24 روز حادثه به تنهایی در حال عبور از خیابان مسیل جاجرود بودم که ناگهان یک پژو پرشیا سفیدرنگ با سه سرنشین که همگی آنها 23 تا 25ساله بودند از سمت آیینه راننده با من تصادف کرد. در حالی‌که برای بررسی میزان خسارت پیاده شده بودم، ناگهان یکی از سرنشینان پژو به صورت کاملا غافلگیرانه، از پشت سر گردن مرا گرفت و من را به زور سوار پژو کرد و یک نفر از آنها نیز سوار خودروی من شد. آنها پس از گذشت نزدیک به یک ساعت و نیم مرا در شهرری رها کردند و به سرعت از محل متواری شدند. من نیز موضوع را به پلیس اطلاع دادم.»

ماموران در ادامه تحقیقات مطلع شدند سوناتا به صورت رها شده در محدوده دولت‌آباد پیدا شده است. شگرد سارقان حکایت از آن داشت که آنها کاملا حرفه‌ای هستند و به احتمال زیاد دزدی‌های دیگری را نیز انجام داده‌اند. به همین سبب کارآگاهان پایگاه ششم پلیس‌آگاهی موظف به تحقیق در این زمینه شدند و اطلاع پیدا کردند سرقت‌های مشابه دیگر از مغازه‌های مختلف به‌ویژه مغازه فروش تلفن همراه و سوپر مارکت در مناطق مختلف تهران صورت گرفته است. کارآگاهان با شناسایی دیگر محل‌های سرقت، اطلاع پیدا کردند سارقان در مناطق افسریه، مشیریه، بلوار ابوذر، قیام، خانی‌آبادنو، نازی‌آباد، شهرک شریعتی، خاوران، نیروی هوایی و مسیل جاجرود و به شیوه‌ای مشابه اقدام به تهدید و ضرب و جرح مالباختگان و سرقت وجوه نقد و... کرده‌اند. در همین اثنا فاش شد یکی از سوپرمارکت‌هایی که اعضای این باند قصد داشتند به آن دستبرد بزنند اما ناکام ماندند مجهز به دوربین مداربسته است و مالک مغازه نیز شماره پلاک پژو پرشیای سفید رنگ متهمان را برداشته است.

صاحب پژو در بازجویی‌ها گفت خودرو را به صورت امانت در اختیار برادرزاده خود به نام حسام قرار داده است. از آنجا که تصویر حسام توسط دوربین مداربسته ضبط شده بود پلیس اطمینان یافت وی یکی از دزدان است. این‌گونه بود که نخستین متهم به دام افتاد و به مشارکت در سرقت‌ها اقرار و سرکرده 25ساله گروه به نام علی را معرفی کرد و این جوان نیز دستگیر شد.

کارآگاهان با بررسی سوابق متهمان متوجه شدند علی یکی از مجرمان حرفه‌ای است که علاوه بر اعتیاد به مصرف موادمخدر، 9 سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری، سرقت به عنف اتومبیل، کیف‌قاپی، سرقت منزل، سرقت لوازم داخل خودرو و سرقت موتوسیکلت دارد. در ادامه تحقیقات عضو سوم گروه که جوان 21 ساله‌ای به نام میلاد است نیز چند روز قبل در مخفیگاهش واقع در منطقه خزانه دستگیر شد.

سرهنگ محمد اشراقی، رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با تایید این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم پرونده درخصوص ارتکاب سرقت‌های به عنف برای هر یک از متهمان قرار قانونی یک‌میلیارد تومانی صادر شده است و تحقیقات از آنها ادامه دارد. همچنین از کسبه و دیگر مالباختگان احتمالی که به‌این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای شناسایی متهمان به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.»

/ 0 نظر / 6 بازدید