حضور زن یکی از مسئولین عربستانی با همسرش در تلویزیون بر خلاف اصول به اصطلاح رای

 حضور زن یکی از مسئولین عربستانی با همسرش در تلویزیون بر خلاف اصول به اصطلاح رایج کشور وهابی شان

به گزارش جام نیوز به نقل از "دویچه وله" حضور احمد بن قاسم الغامدی، رئیس پیشین هیأت امر به معروف و نهی از منکر در مکه به همراه همسرش،"جواهر بنت علی" در یکی از برنامه‌های شبکه تلویزیونی "ام بی سی" سروصدای زیادی بپا کرده است. موضوع محوری این برنامه "جائز بودن نمایان شدن صورت زنان" بود.


آنچه جنجال فراوان به دنبال داشته، نه تنها اظهارات این شیخ سعودی که نحوه حضور همسر وی در این برنامه بوده است. همسر او بدون روبنده‌ که پوشیدن آن برای زنان در عربستان الزامی است و همچنین با آرایش در این برنامه شرکت جست. او مورد گفت‌وگو نیز قرار گرفت. مرکز شبکه تلویزیونی ام بی سی در دوبی است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس پیشین هیأت امر به معروف و نهی از منکر در مکه همچنین استفاده زنان از محصولات آرایشی را مجاز دانسته است.
 

دو دختر پادشاه عربستان توانستند از طریق اینترنت گفت‌وگویی تلویزیونی با "راشا تودی" داشته باشند. آنها که به دستور پدر در حبس خانگی به سر می‌برند از وضعیت بد تغذیه و بهداشت محیط خود گفتند و تقاضای کمک کردند.


سخنان الغامدی و بویژه حضور همسر وی بدون روبنده در این برنامه تلویزیونی بحث و مشاجره و حتی تهدیداتی را در شبکه‌های اجتماعی نیز به دنبال داشته است. عبدالعزیز بن عبدالله بن محمد آل الشیخ التمیمی، مفتی عام پادشاهی عربستان سعودی نیز به اظهارات رئیس پیشین هیأت امر به معروف و نهی از منکر واکنشی انتقادی نشان داده و ابراز امیدواری کرده است که "خداوند الغامدی را به راه راست هدایت کند".


شماری زیادی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی نیز به دفاع از احمد الغامدی و همسرش برخاسته‌اند. یکی از کاربران در این راستا عکسی از شاهزاده سعودی، ولید بن طلال و همسرش در شبکه توئیتر منتشر کرده که این زوج را در لباسی مدرن نشان می‌دهد. به نوشته‌ی این کاربر "وقتی الغامدی همسرش را بدون روبنده نشان می‌دهد، همه به او فحش و ناسزا می‌گویند، اما در مورد شاهزاده سعودی دهانشان را می‌بندند".

 

 

 

 

/ 0 نظر / 27 بازدید