چگونگی مسلمان شدن لوران بوث خواهر زن تونی بلر نخست وزیر

 
چگونگی مسلمان شدن لوران بوث"
خواهر زن تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس
 
 
 

ار تباط با خدا در حرم حضرت معصومه (ع)

مسلمان شدن لوران بوث" خواهر زن تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس

 

 

عکس لورفته اسماعیل هنیه رییس جنبش حماس با معشوقه اسرائیلیش!!

 

زمانی که به ایران آمدم و به حرم حضرت معصومه رفتم که آنجا برای اولین بار ارتباط با الله را تجربه کردم....

 به گزارش رحماء "لوران بوث" خواهر زن تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس که اخیرا به دین مبین اسلام مشرف شده در توضیح علت تشرف خود گفت: اولین باری که اسلام را درک کردم و برای آن احترام قائل شدم در سال 2005 و در غزه بود. من در آنجا با افراد زیادی آشنا شده و آرامش خوبی را احساس کردم که این مساله در کرانه باختری هم وجود داشت.

بوث ادامه داد: زمانی که در سال 2008 و 2009 و بعد از حملات اسرائیل به غزه رفتم شاهد آرامش و نزدیکی دوستان مسلمانم با خدای خود بودم که برایم باورکردنی نبود.

وی گفت: این حس احترام و علاقه از سفرم به غزه شروع شد و رو به رشد بود و بعد شش هفته پیش زمانی که به ایران آمدم و به حرم حضرت معصومه رفتم که آنجا برای اولین بار ارتباط با الله را تجربه کردم. البته در این تجربه تصمیم برای مسلمان شدن نگرفتم بلکه خودم را تسلیم کردم که هدایت بشوم و یک هفته بعد در لندن شهادتین گفتم و مسلمان شدم.

بوث ادامه داد: در حرم حضرت معصومه به سمت ضریح رفتم و با دستم ضریح را گرفتم و بلافاصله کلماتی بر زبانم جاری شد و گفتم «الله» متشکرم.

وی افزود: این اتفاق به صورت غیر ارادی بود زیرا که من مسلمان نبودم. من از «الله» به خاطر سفری که منجر به این زیارت شد و از اینکه به این مکان راه پیدا کردم تشکر نمودم.

بوث گفت: در آن لحظه برای مردم فلسطین دعا کردم و زمانی که راز و نیازهایم به پایان رسید خواستم یک گوشه ای بشینم و احساس می کردم که هیچ گاه دوست ندارم این حس را از دست بدهم.

وی با بیان اینکه من خبرنگار روزنامه دیلی میل بودم و چند سال است که با پرس تیوی همکاری می کنم اظهار داشت: تجربه من نشان می دهد که اسلام دین عشق و مهربانی به دوستان و حتی مهربانی با دشمنان است و اسلام می خواهد ما بهترین روح ها را داشته باشیم.

وی افزود: من مجری برنامه های تلویزیونی درباره فلسطین و تلاش آنها برای استقلال هستم ولی قبل از اینکه به پرس تیوی بیایم روی مسائل سیاسی و اجتماعی در انگلیس کار می کردم.

بوث درباره بهترین و بدترین خاطره اش نیز گفت: بهترین خاطره ای که هر زن می تواند داشته باشد تولد اولین فرزندش است و بدترین خاطره‌ام هم غم مادر خانواده السمونی بود که پسرش از فاصله نزدیک توسط نظامیان اسرائیل کشته شده بود.

وی درباره تجربه اش در برخورد با مردم فلسطین افزود: سخاوتی که در مردم غزه دیدم در هیچ جای دنیا احساس نکرده بودم و فلسطینی ها چه مسلمان و چه مسیحی این ویژگی ها را دارند.

بوث در پایان گفت: بزرگترین آرزوی من اتحاد بین مردم فلسطین برای مبارزه با رژیم صهیونیستی است.

گزارش اظهارات ایشان در خبرگزاری نسیم

اخبار آرشیوی / 'لورن بوث'، خواهر زن تونی بلر یکی از دلایل ممنوعیت پوشیه و نقاب اسلامی برای زنان مسلمان در فرانسه را بیم مقامات پاریس از تاثیر ارزش‌های اسلامی بر جامعه زنان آن کشور توصیف کرد

وی افزود: در چنین جوامعی که فرهنگ مادی و لذت جویی حاکم است، وقتی تعدادی از زنان با پوشش اسلامی در اماکن عمومی ظاهر می‌شوند، از سوی دولت‌های غربی به نوعی تهدید علیه فرهنگ حاکم تلقی می‌شود.
وی گفت: متاسفانه جایگاه زنان و دختران در کشورهای غربی به میزان زیادی به جذابیت‌های ظاهری و جنسی آنان وابسته است و به همین دلیل امروز شاهد هستیم که زنان و دختران در غرب برای جلب توجه و به اصطلاح کسب احترام بیشتر، مجبورند به ظاهر خود توجه کنند و برای جلب نظر جنس مخالف تلاش نمایند.
خانم بوث اظهارداشت: من اخیرا به مدت دو هفته در آمریکا بودم و دیدم که دختران نوجوان و محصل برای رفتن به مدرسه و کالج به نوعی لباس می پوشند که گویی عازم محافل رقاصی هستند.
وی گفت: در واقع فرهنگ مادی حاکم بر غرب این نوع رفتار و پوشش را بر زنان و دختران جوان تحمیل می کند و آنان بدون اینکه خودشان متوجه بشوند به کالایی در جامعه مصرفی غرب تبدیل می شوند.
خانم بوث که از سال گذشته به دین مبین اسلام مشرف شده و هم اکنون با پوشش کامل اسلامی در اماکن عمومی ظاهر می شود، برخی ادعاهای مطرح شده از سوی مقامات فرانسوی مبنی بر اینکه زنان دارای پوشش روبنده یک تهدید تروریستی و امنیتی به شمار می روند را رد کرد.
'مفهوم آزادی برای زنان غربی در واقع مستقیما به نوع پوشش آنان ارتباط پیدا می کند و در واقع این زنان هر چه عریان تر در جامعه ظاهر شوند احساس آزادی بیشتری می کنند و این مفهوم با پوشش اسلامی زنان در اروپا به چالش کشیده شده است.'
خانم ایوان ریدلی یک روزنامه نگار مسلمان انگلیسی و رییس بخش اروپایی اتحادیه بین المللی زنان مسلمان نیز پیشتر به خبرنگار ایرنا گفت: ممنوعیت پوشش روبنده توسط زنان مسلمان فرانسوی، حمله آشکار دولت فرانسه به اسلام و مسلمانان است.
وی افزود: اجرای چنین قانون تبعیض آمیزی در فرانسه که خود را مهد دموکراسی و سکولاریسم می داند، مشابه سیاست های نژاد پرستانه نازی ها است.
وی گفت: البته زنان محجبه تهدیدی برای کشورهای غربی به شمار می‌روند ولی این تهدید از نوع تهدید خشونت باری که مقامات غربی ادعا می‌کنند نیست؛ پوشش زنان مسلمان در واقع مفهوم آزادی زنان در اروپا و آمریکا را به چالش کشیده است. وی اظهارداشت: ایجاد محدودیت برای نوع پوشش زنان اقلیت در فرانسه در راستای اقدامات اسلام هراسی در برخی کشورهای اروپایی است که سیاستمداران فرصت طلب تلاش می کنند از این طریق آرای گروههای تندرو و نژاد پرست را به سمت خود جلب کنند.

 

/ 0 نظر / 69 بازدید