مدعی احضار ارواح دستگیر شد

مدعی احضار ارواح در قم دستگیر شد

مسیر یکی از چاه‌ها از داخل کمد دیواری اتاق خواب متهم بوده که با حفر این چاه‌ها مدعی احضار ارواح می‌شده است.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فضای مجازی، رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری یک رمال در این استان خبر داد و گفت: متهم با حفر دو چاه در منزل خود و با ادعای احضار ارواح از 55 نفر کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ مهدی قدمی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی از طریق رمالی مدعی احضار ارواح می‌شود بلافاصله صحت موضوع توسط کارآگاهان اداره آگاهی استان مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه پس انجام تحقیقات و اخذ دستور از مقام قضایی استان نامبرده در مخفیگاهش دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در بازرسی به عمل آمده 10 عدد طلسم و 10 جلد کتاب رمالی به همراه تجهیزات حکاکی روی فلز و سنگ کشف شد. قدمی با اشاره به وجود دو حلقه چاه به ارتفاع 10 و 3 متر در این منزل اضافه کرد: مسیر یکی از چاه‌ها از داخل کمد دیواری اتاق خواب متهم بوده که با حفر این چاه‌ها مدعی احضار ارواح می‌شده است.

وی با بیان اینکه نامبرده دارای سه فقره سابقه کیفری است، به اعتیاد وی نیز اشاره کرد و گفت: متهم در تحقیقات و در مواجه با مستندات موجود به بزه انتسابی و کلاهبرداری از 55 نفر به مبلغ 60 میلیون ریال اعتراف کرد. رئیس پلیس آگاهی استان قم اضافه کرد: متأسفانه برخی افراد با اعتقاد به خرافات واهی به چنین دام‌هایی گرفتار می‌شوند که لازم است شهروندان با هوشیاری بیشتر در صورت مشاهده فعالیت چنین کلاهبردارانی موضوع را بلافاصله به پلیس گزارش دهند. قدمی در هشداری به شهروندان با اعلام اینکه اگر رمال‌ها می‌توانستند مشکلی را از مردم حل کنند قطعاً‌ مشکلات خود را برطرف می‌کردند از خانواده‌ها خواست، در این زمینه هوشیار باشند.

 

/ 0 نظر / 30 بازدید