دختر فراری راز سارقان زورگیر را فاش کرد

 
 
 
 
ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ اعضای باندی را که برای سفر به شمال کشور با ایجاد تصادف ساختگی خودروهای مدل بالا سرقت می‌کردند، با ردیابی دختر فراری دستگیر کردند.
به گزارش نامه نیوز به نقل از سرویس«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در اواخر سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 137 نصر به مأموران اعلام کرد که خودرو پژو 206 وی توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید و به شیوه تصادف ساختگی سرقت شده است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت بعنف» و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در مسیر بازگشت به منزل بودم که در بزرگراه شیخ فضل الله به سمت گیشا یک دستگاه خودرو پراید نقره‌ای رنگ به شماره پلاک معلوم از عقب با ماشین من تصادف کرد؛ برای بررسی میزان خسارت از ماشین پیاده شدم که دو سرنشین جوان خودرو پراید به سمت من حمله‌ور شدند؛ یکی از آنها افشانه‌ای را که در اختیار داشت به صورتم زد و نفر دوم نیز درحالیکه چاقو به همراه داشت، پشت فرمان 206 شد و هر دو نفرشان با بجای گذاشتن خودرو پراید از محل متواری شدند.

در اولین مرحله رسیدگی به پرونده، دستور توقیف خودرو 206 در سیستم جامع پلیس ثبت و در ادامه با بررسی سوابق خودرو پراید بجای مانده در محل سرقت مشخص شد که این خودرو نیز دارای سابقه سرقت بوده و چند روز پیش از آن در منطقه نازی آباد به سرقت رفته است که با توجه به اظهارات تکمیلی مالباخته مبنی بر اینکه سارقان اقدام به برداشت مبلغ 4 میلیون تومان وجه نقد داخل حسابر عابر بانک وی کرده‌اند، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد شدند.

در مراجعه به مغازه موبایل فروشی، تصاویر دوربین‌های مداربسته این محل مورد بررسی قرار گرفت و تصویر خانم جوان حدودا 20 ساله‌ای در اختیار کارآگاهان قرار گرفت که وی را در حال خرید گوشی تلفن همراه با استفاده از عابربانک مالباخته نشان می‌داد. با به دست آمدن تصویر این خانم جوان و در تحقیقات میدانی از کسبه محل، وی به نام «مریم» 17 ساله مورد شناسایی قرار گرفت که در مراجعه به محل سکونتش در منطقه نازی آباد مشخص شد که وی مدتی است از محل سکونت خود خارج و دیگر در این محل ترددی ندارد.

با توجه به بلامکان بودن «مریم»، تحقیقات پلیسی برای شناسایی محل تردد وی آغاز و سرانجام "بوستان اندیشه" واقع در 20 متری بعثت به عنوان محل تردد وی مورد شناسایی قرار گرفت؛ با شناسایی بوستان اندیشه به عنوان محل تردد مریم، این پارک تحت مراقبت‌های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در حین تردد در داخل بوستان ، شناسایی و دستگیر شد.

با دستگیری مریم، وی در اظهاراتش به کاراگاهان عنوان داشت که عابر بانک را فردی به نام «حسام» در اختیار او قرار داده بود؛ وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: یک روز حسام با مراجعه به من عنوان کرد که قصد دارد تا یک گوشی تلفن همراه گران‌قیمت برای من بخرد؛ به این بهانه و سوار بر یک دستگاه خودرو 206 به یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در منطقه نازی آباد رفتیم. حسام به بهانه پیدان نشدن محل پارک از ماشین پیاده نشد و پس از دادن کارت عابر بانک از من خواست تا خودم گوشی تلفن همراه را انتخاب و خریداری کنم؛ من نیز با مراجعه به داخل مغازه یک گوشی تلفن همراه مدل بالا خریداری و از مغازه خارج شدم اما به محض سوار شدن به ماشین ، حسام گوشی تلفن همراه از من گرفته و مرا از ماشین به بیرون انداخت و از محل دور شد.

با شناسایی حسام (23 ساله) وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار که در سال‌های گذشته نیز چندین بار به اتهام "سرقت‌های بعنف" و "ایراد ضرب و جرح عمدی" دستگیر و روانه زندان شده ، مورد شناسایی قرار گرفت و مالباخته نیز پس از مشاهده تصاویر بدست آمده از سوابق گذشته «حسام» وی را به عنوان یکی از سارقان خودرو مورد شناسایی قرار داد.

همزمان با شناسایی «حسام» به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه سرقت‌های بعنف خودرو ، شناسایی دیگر عضو گروه نیز در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت؛ با انجام تحقیقات پلیسی علاوه بر شناسایی مخفیگاه و محل تردد حسام در منطقه باغ آذری یکی از دوستان وی به نام «شاهین» (20 ساله) نیز به عنوان دیگر متهم پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

سرانجام با انجام مراقبت‌های نامحسوس از مخفیگاه دو متهم و اطمینان از حضور هر دو متهم در مخفیگاهشان، عملیات دستگیری متهمان انجام و در حالیکه متهمان قصد داشتند تا با ایجاد درگیری از محل متواری شوند. هر دو نفر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند که شاهین در اظهارات اولیه خود ضمن اعتراف به سرقت خودرو پراید بجای مانده در محل سرقت خودرو 206 ، با طرح این موضوع که طرح و پیشنهاد سرقت خودرو 206 را حسام مطرح کرده در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند ساعت قبل از سرقت (خودرو 206)، «حسام» در داخل قهوه خانه (محل تردد متهمان واقع در منطقه باغ آذری) به سراغ من آمد و گفت: بیا برویم یک خودرو 206 سرقت کنیک تا (برای تفریح) به شمال برویم که در زمان سرقت، حسام اقدام به زدن افشانه به صورت صاحب خودرو کرد و همزمان خودش نیز در پشت فرمان ماشین نشست و هر دو نفر از محل فرار کردیم.

حسام نیز در اعترافات اولیه صراحتا به سرقت خودرو 206 اعتراف و عنوان داشت که خودرو را به قیمت 3 میلیون تومان به یکی از افراد سابقه‌دار منطقه شوش فروخته و پس از آن اطلاعی از سرنوشت خودرو ندارد که با شناسایی خریدار خودرو ، این فرد دستگیر و در ادامه تحقیقات نیز خودرو 206 مسروقه کشف شد.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند - معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت : با بررسی پرونده سرقت‌های مشابه تعداد دیگری از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند؛ از جمله این افراد، مالباخته‌ای پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی عنوان داشت که متهمان علاوه بر سرقت خودرو 405 وی، با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت کیف پول، عابر بانک و گوشی تلفن همراهش کرده‌اند.

وی در پایان این خبر با اشاره به اعتراف متهمان به سرقت‌های بعنف از مراکز تجاری بویژه در تاریکی شب، عنوان داشت: از کلیه شکات و مالبختگانی که بدین شیوه و شگرد (سرقت‌های بعنف) مورد سرقت خودرو و یا مراکز تجاری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
/ 0 نظر / 27 بازدید