اغفال زنان در سایت های همسریابی / جزئیات جنایت هولناک در تبریز
اغفال زنان در سایت های همسریابی، قتل مرد میانسال به دست دختر معتاد ، جزئیات قتل هولناک در تبریز و نجات زن جوان از دستان مرد شیطان صفت از مهمترین اخبار حوادث این هفته بود.

اغفال زنان در سایت های همسریابی

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین خبر این هفته مربوط به دستگیری مجرم اینترنتی است که در سایت های همسریابی زنان را شناسائی می کرد و پس از کلاهبرداری میلیونی از طعمه هایش ناپدید می شد.

رسیدگی به این پرونده از 16 اردیبهشت امسال همزمان با شکایت زن جوانی در دستور کار پلیس قرار گرفت. او به ماموران گفت: چندی قبل از طریق سایت همسریابی با مردی آشنا شدم. او پس از چند جلسه ملاقات حضوری و با دادن وعده ازدواج ، اعتماد مرا به خود جلب کرد. بعد از گذشت چند هفته و به بهانه سرمایه گذاری و پرداخت سود ماهیانه ، از من مبلغ 24 میلیون تومان گرفت و از آن زمان متواری شد.

پس از این شکایت ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تحقیقات گسترده ای را آغاز کرده و با ردیابی های پلیسی هویت مرد کلاهبردار به نام عباس را شناسائی کردند. عباس از مجرمان سابقه دار بود که پیش از این به اتهام سرقت در پوشش مامور دستگیر و روانه زندان شده بود. در ادامه متهم در حوالی میدان شهدا شناسائی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

با انتقال وی به پایگاه هفتم ، بلافاصله از سوی مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت و به ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که این شیوه و شگرد کلاهبرداری را از مجرمان سابقه دار و حرفه ای داخل زندان ، فرا گرفته است او در ادامه به کلاهبرداری از دو زن دیگر نیز اعتراف کرد.

دختر معتاد مرتکب قتل شد

در این هفته دختر جوانی که در جریان سرقت از سوی مردی مرتکب قتل او شده بود از سوی کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

مهسا ششم اردیبهشت سال گذشته با همدستی پسر جوانی وارد خانه مرد 50 ساله ای شده و او را با زنجیر نانچکو خفه کرد. تعدادی از همسایه های مقتول متهمان را هنگام خروج از خانه مشاهده کرده بودند که این موضوع سرنخ کشف جنایت را به پلیس داد. ماموران پس از تحقیقات گسترده متوجه شدند پسر جوان به نام امیرحسین به اتهام فروش مواد مخدر دستگیر شده و در زندان است.

در ادامه متهم از زندان به اداره آگاهی منتقل شد که در جریان تحقیقات گفت: من و مهسا معتاد به شیشه بودیم. از آنجائیکه دیگر پولی برای خرید مواد نداشتیم ، تصمیم گرفتیم تا به بهانه خرید مواد و در اصل برای سرقت وجوه نقد و مواد مخدر ، به خانه مقتول برویم. پس از ورود به داخل خانه ، زمانیکه مقتول متوجه قصد و نیت ما شد با یکدیگر درگیر شدیم که بلافاصله من اقدام به زدن اسپری اشک آور به صورت او کرده و در همین زمان با کمک مهسا ، دست و پا و دهان مقتول را بسته و در ادامه مهسا با زنجیر یک عدد "نان چیکو" که در داخل خانه پیدا کرده بود ، اقدام به خفه کردن مقتول کرد.

در ادامه مهسا نیز در خانه یکی از دوستانش دستگیر شد و در بازجوئی ها به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

جزئیات قتل هولناک در تبریز

کارآگاهان پلیس آگاهی آذربایجان شرقی نیز در این هفته مرد جنایتکاری را دستگیر کردند که در اقدامی جنون آمیز دختر شش ساله خود و دو پسر خاله اش را به قتل رسانده بود.

راز این جنایت اواخر سال گذشته همزمان با ناپدید شدن مرموز دو برادر فاش شد. در حالی که کارآگاهان در حال بررسی ماجرا بودند متهم با بستگانش تماس گرفت و مدعی شد دو برادر را در حوالی شهرستان اهر با شلیک گلوله کشته است.
کارآگاهان سپس راهی خانه متهم به نام رضا شده و پس از ورود با جسد دختر شش ساله اش روبرو شدند که بر اثر خفگی جان باخته بود.

تیم جنایی سپس به بررسی جاده تبریز – اهر پرداخته و جسد دو برادر را در حالی که با شلیک گلوله کشته شده بودند کشف کردند. ماموران که با سه جنایت هولناک روبرو بودند تحقیقات گسترده ای را آغاز کرده و پس از تجسس در چند شهر موفق به دستگیری متهم به قتل در شهر زنجان شدند.

او در جریان بازجویی ها با اعتراف به سه جنایت گفت: من تا کنون 3 بار ازدواج کرده ام که هر سه همسرم را طلاق دادم. آیلار حاصل ازدواج دوم من بود که پس از جدا شدن از همسرم او را نزد مادر خود گذاشته بودم. همسر سومم دخترخاله ام بود. پس از مدتی او نیز به خاطر رفتارهایم با مراجعه به دادگاه درخواست طلاق داد و از هم جدا شدیم. چند بار برای بازگرداندن او به خانه سراغش رفتم اما پسرخاله هایم مانع من می شدند. به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفته و شب حادثه آنها را به بهانه شرکت در یک میهمانی به سمت اهر بردم. در میان راه مدعی شدم بنزین تمام شده و یکی از پسرخاله هایم را به دنبال بنزین فرستادم در این هنگام اولین جنایت خود را مرتکب شدم. پس از نیم ساعت وقتی پسرخاله ام به محل جنایت بازگشت و با جسد برادرش روبرو شد به طرفم حمله ور شد که او را نیز با شلیک گلوله از پا در آوردم.

وی ادامه داد: می دانستم اگر دستگیر شوم عاقبتم قصاص است به همین خاطر نگران سرنوشت آیلار بودم. پس از جنایت سراغ آیلار رفته و او را به بهانه گردش از مادرم گرفتم. بعد در شهر چرخی زده تا دخترم خوابش برد. آیلار خیلی خوشحال بود و می گفت مرا به پارک ببر به او قول دادم اگر زود بخوابد صبح او را برای بازی به پارک می برم. وقتی به خانه رسیدیم شیر گاز را باز کرده و زمانی که از مرگ دخترم مطمئن شدم به سمت تهران فرار کردم. در این مدت با استفاده از 3 کلاه گیس و لوازم گریم تغییر چهره داده و در شهرهای مختلف مخفی می شدم. چند بار هم تصمیم به خودکشی گرفتم اما موفق به این کار نشدم.


نجات زن جوان از دستان مرد شیطان صفت

تیزهوشی ماموران گشت در این هفته باعث جنایت زن جوان از دستان مرد شیطان صفت شد.

ماموران گشت در حوالی جاده قم در حال گشت زنی بودند که زن جوانی را دیدند که از آنها تقاضای کمک می کرد. در ادامه عملیات تعقیب و گریز آغاز شد و ماموران موفق به متوقف کردن خودرو و دستگیری مرد شیطان صفت شدند.

شاکی پس از نجات وحشت زده به ماموران گفت: روز حادثه برای انجام خرید به خیابان 20 متری افسریه رفته بودم. پس از خرید و به قصد بازگشت به خانه ، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم که ناگهان راننده پراید مسیر حرکت خود را تغییر داد و با سرعت زیادی شروع به حرکت کرد . با تغییر مسیر حرکت ، به راننده پراید اعتراض کردم که ناگهان وی شروع به تهدید کرد .تصمیم گرفتم تا خود را از ماشین به بیرون پرتاب کنم که راننده پراید با افزایش سرعت ماشین ، به صورت دیوانه وار به مسیر خود ادامه داد و همین موضوع باعث شد تا نتوانم خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کنم . در حالیکه به راننده پراید التماس می کردم که مرا رها کند ، متوجه شدم که او قصد آزار مرا دارد و او به صراحت نیز قصد خود را از سوار کردن من به ماشین عنوان کرد . ناگهان در یک لحظه و با مشاهده ماشین پلیس ، در عقب خودرو را باز کرده و با فریاد زدن از پلیس کمک خواستم که مأموران با مشاهده این صحنه به کمک من آمده و مرا از دست این جوان نجات دادند .

در ادامه رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان به تحقیق از مجید پرداخته و متهم در همان مراحل اولیه تحقیقات ، به ناچار لب به اعتراف گشود و به "آدم ربایی و تلاش برای آزار و اذیت" اعتراف کرد .
 

 


تاريخ : ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱ | ۳:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم