سازمان ملل اعلام کرد : بهره‌کشی جنسی از دختران در سوریه

سازمان ملل برای نخستین بار به صورت رسمی به سوء استفاده جنسی شورشیان مسلح از دختران سوری با استفاده از فتواهای پوچ وهابی اذعان کرد.

 

به گزارش مصاف به نقل از گروه بین الملل مشرق، سازمان ملل برای نخستین بار به صورت رسمی به سوء استفاده جنسی شورشیان مسلح از دختران سوری با استفاده از فتواهای پوچ وهابی اذعان کرد.

به گزارش نهرین‌نت، «ناوی پلای» هماهنگ کننده کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد برای نخستین بار با اعتراف به استفاده جنسی و تجاوز و خشونت علیه دختران سوری از سوی عناصر مسلح نسبت به شیوع این پدیده خطرناک و وحشتناک هشدار داد.

پلای با اشاره به اجبار دختران سوری در مناطق تحت اشغال عناصر مسلح به ازدواج با این عناصر و تحمیل آن در قالب سلفیت وهابی با عنوان "جهاد نکاح" نسبت به شیوع این پدیده هشدار داد.

اظهارات پلای نخستین اذعان رسمی سازمان ملل متحد نسبت به بروز این پدیده کثیف در میان عناصر مسلح ضد سوری است و نشان می‌دهد این افراد در عناوین مختلف با گرفتن فتوا از شیوخ سلفی و وهابی خود اقدام به تجاوز به عنف به دختران سوری کرده و آبروی آنها را می‌ریزند.

 


تروریست‌های تکفیری و وهابی پس از ماه‌ها دوری از خانواده و اعتقاد به حرمت ازدواج موقت، به تجاوز جنسی به دختران بی‌پناه سوری روی می‌آورند


 

این در حالی است که بسیاری از تجاوزات به عنف و خشونت‌های جنسی علیه آوارگان سوری در اردوگاه‌های آوارگان در ترکیه و اردن علیه زنان و دختران جوان سوری روی می‌دهد که ناوی پلای در گزارش خود به این پدیده هیچ توجهی نکرده است.

وی در این زمینه می‌افزاید: مصیبت زنان و دختران سوری منبع اصلی نگرانی من است، بویژه اذعان برخی عناصر مسلح که ازدواج‌های اجباری را با دختران سوری انجام می‌دهند.

منبع: مشرقتاريخ : ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٧:۱٦ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم