فارس: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: معتقدم جریان انحرافی از انجمن حجتیه بسیار خطرناک‌تر است.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مناظره‌ای با موضوع «خط امام (ره)»‌ با حضور حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجتبی کواکبیان نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز سه‌شنبه در آمفی‌تئاتر دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) برگزار شد.

ذوالنور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی درخصوص جریان انحرافی نفوذ کرده در بدنه دولت گفت:‌ مدعی نیستیم که دولت اسلامی در کشور ما وجود دارد چون اگر دولت اسلامی در کشورمان وجود داشت اتفاقاتی که در دوران هاشمی رفسنجانی، خاتمی و رئیس جمهور کنونی پیش آمد رخ نمی‌داد.

وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی فراتر از دولت اسلامی است، افزود‌: اکنون نیز در کشور ضعف‌هایی وجود دارد و فاصله میان معصوم و غیر معصوم بسیار زیاد است.

ذوالنور خاطرنشان کرد: آیا آقای کواکبیان از جریان اصلاحات اعلام انزجار کرده است که در پاسخ باید گفت، خیر اما ما از احمدی‌نژاد حمایت کردیم به این دلیل که ملاک‌هایی برای حمایت خود داشتیم اما باید توجه داشت اولین تریبونی که علیه جریان انحرافی موضع نشان داد حامیان احمدی‌نژاد بودند و این امر به دلیل عدم دلدادگی ما است و نشان می‌دهد فقط به دنبال ارزش‌های اسلامی هستیم و این صداقت ما را نشان می‌دهیم.

جاشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: اعترافات عباس غفاری یکی از رمالان و جن‌گیرهای دستگیر شده به زودی پخش می‌شود اما باید توجه داشت که وی قبل از دولت فعلی نیز فعالیت داشته است و حتی در دوران دولت خاتمی در دفتر ریاست جمهوری دفتری داشته است و اکنون به روشنی می‌دانیم که وی از کجا فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه عباس غفاری اعترافات بسیار گسترده‌ای داشته است، تأکید کرد: بنده با نظر آقای کواکبیان که جریان انحرافی در دولت وجود دارد و آن حجتی مدرن است هم‌نظر هستم. اما معتقدم جریان انحرافی از انجمن حجتیه بسیار خطرناک‌تر است.

ذوالنور بیان داشت: انجمن حجتیه معتقد بود که در زمان غیبت امام زمان (ع) نباید حکومتی ایجاد شود اما جریان انحرافی می‌خواهد با چسبیدن به حکومت و استفاده از منابع ثروت و قدرت نظرات و اعتقادات انجمن حجتیه را پیاده کند.

وی با اشاره به اینکه جریان انحرافی حتی از اصلاح‌طلبانی که مخالف نظام بودند و در واقع ستاره‌دار بودن خطرناک‌تر است، اظهار داشت: برخی از اصلاح‌طلبان علیه ولایت فقیه و برخی از ارزش‌های اسلامی مانند حدود، قصاص و دیات مطالبی را مطرح کردند اما جریان انحرافی قصد دارد کاملاً با نقاب دین مسیر ارزش‌های اسلامی را منحرف کند.

ذوالنور در خصوص وظیفه ملت در مقابل جریان انحرافی گفت: وظیفه ما بسیار معلوم است. حمایت از دولت به این معنی نیست که به رئیس جمهور آن رأی داده‌ایم.

وی افزود: اگر جریان اکثریت مردم و اصولگرایان به احمدی‌نژاد رأی داده‌اند به این معنی نیست که در مقابل انحرافات آنان سکوت اختیار کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت:‌ آقای کواکبیان اعلام می‌کند که 3 سال پیش نفوذ جریان انحرافی را گوشزد کرده بود اما نمی‌دانم چرا در ستاد آقای کروبی حضور داشت و فعالیت کرد اما ندانست که وی تا آخرین لحظه با فتنه‌گران بود و از دشمنان خارجی حمایت کرد.

ذوالنور بیان داشت: آقای احمدی‌نژاد به قول شما 11 روز در خانه ماند و دورکاری داشت اما اگر این اتفاق در دوران خاتمی یا در دوره‌ای که کروبی و میرحسین موسوی مسئولیت داشتند رخ می‌داد مملکت به آشوب کشیده می‌شد اما دیدیم که در این دوره خبری از آشوب نبود.

وی افزود: احمدی‌نژاد ماشین انقلاب را با راهنمایی مشایی به چالش انداخته است اما جهت کلی وی 80 درصد همان بود که انقلاب اسلامی به دنبالش می‌گشت اما اگر فرمان انقلاب به دست موسوی و کروبی می‌افتاد تماماً مسیر انقلاب منحرف می‌شود همانطور که می‌بینیم اکنون از منافقان و معاندان نظام حمایت می‌کنند.

ذوالنور در پایان خاطرنشان کرد: احمدی‌نژاد در برخی موارد خطا کرده است و به این دلیل است که ما از وی انتقاد می‌کنیم اما باید توجه داشته باشید که در دوره احمدی‌نژاد سخنی از حاکمیت دوگانه زده نشد اما در زمان خاتمی شعار آنان ایجاد حاکمیت دوگانه بود.


تاريخ : ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ۸:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم