عامل ربودن و تجاوز به دختران نوجوان اعدام شد

 

 

عامل ربودن 340 دختر نوجوان و تجاوز به عنف به 170 نفراز آنها، در ملک شهر اصفهان اعدام شد. این مجرم 34 ساله که بهزاد نام داشت ساعت پنج و 50 دقیقه صبح با خودروی پلیس آگاهی به محل اعدام در سه راه ملک شهر آورده شد پس از قرائت حکم صادره از سوی شعبه 102 دادگاه عمومی جزایی تهران مقدمات اجرای حکم انجام و ساعت 6و 15 دقیقه صبح بهروز به دار مجازات آویخته شد طباطبایی دادستان اصفهان پس از اجرای حکم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: بهزاد متهم به آدم‌ربایی و تجاوز به عنف بود که قاضی دادگاه پس از محاکمه او با توجه به اتهام تجاوز به عنف او را به اعدام محکوم کرد.
وی در رابطه با دلیل اجرای حکم درملاء عام گفت: در حکم تصریح شده بود، مجازات این مجرم درملاعام انجام شود که به خاطر تعداد زیاد شاکیان پرونده است.
پس از اجرای حکم و معاینه جسد از سوی پزشک متخصص قانونی اصفهان جسد بهروز به پزشکی قانونی منتقل شد تا تحویل خانواده‌اش شود .
لازم به توضیح است دادستان اصفهان و فرمانده نیروی انتظامی اصفهان نیز در زمان اجرای حکم درمحل حضور داشتند.
بهزاد، 34ساله‌، اهل‌ بم‌ و بزرگ‌شده‌ زاهدان‌ بود‌ که‌ تا سوم‌ دبیرستان‌ درس‌ خوانده‌ بود. همدست‌ او همسر دومش‌ به‌ نام‌ آنیتا، 30ساله‌، از هفت‌ سال‌ پیش‌ با بهزاد ازدواج‌ کرده‌ است‌.
آنها فرزندی‌ ندارند. این‌ دو از سال‌ 1378 فعالیت‌ خود را با جعل‌ عنوان‌ و اخاذی‌ از جوانان‌ دختر و پسر دبیرستانی‌ در شهرهای‌ مختلف‌ آغاز کرده‌ بودند.
آنان‌ در این‌ مدت‌ از خودروهای‌ دوو، سمند نقره‌ای‌، پژوی‌ مشکی‌، پراید، تویوتا و پژو405 بژرنگ‌ استفاده‌ کرده‌ بودند.
این مجرم در بازجویی ها به ربودن 340 دختر نوجوان در استان های آذربایجان‌ شرقی‌ و غربی‌، زنجان‌، اردبیل‌، قزوین‌، گیلان‌، مازندران‌، گلستان‌،تهران‌، سمنان‌، خراسان‌، یزد، کرمان‌، هرمزگان‌، بوشهر، فارس‌، اصفهان‌، خوزستان‌، چهارمحال‌ و بختیاری‌، لرستان‌، کرمانشاه‌، همدان‌ و مرکزی‌ با انگیزه تجاوز و سرقت طلا اعتراف کرد.
بهزاد همچنین‌ در بازجویی‌ها از توانایی‌ خود در تغییر‌ چهره‌ گفته‌ بود: سوژه‌های‌ خود را قبل‌ از سرقت‌ انتخاب‌ می‌کردیم‌. آنها را فریب‌ می‌دادیم‌ یا می‌ترساندیم‌. دخترانی‌ را انتخاب‌ می‌کردیم‌ که‌ از نظر بدنی‌ ضعیف‌ بودند و قدرت‌ مقابله‌ و مقاومت‌ نداشتند.
او ادامه‌ داد: با خودرو در مسیر تردد دختران‌ قرار می‌گرفتیم‌ و از آنها آدرس‌ نانوایی‌ یا مدرسه‌ و یا یک‌ محل‌ نزدیک‌ به‌ آنجا را می‌پرسیدیم‌. با چرب‌زبانی‌ اعتماد دختران‌ را به‌ خود جلب‌ کرده‌ و آنها را سوار ماشین‌ می‌کردیم‌.
همین‌ که‌ به‌ محل‌ خلوتی‌ می‌رسیدیم‌ با زور و ایجاد ترس‌ و وحشت‌ سوژه‌ها را وادار می‌کردیم‌ طلاهای‌ خود را به‌ ما بدهند. پس‌ از پیاده‌ کردن‌ طعمه‌ها تهدیدشان‌ می‌کردیم‌ که‌ اگر پشت‌ سرشان‌ را نگاه‌ کنند یا فریاد بزنند و کمک‌ بخواهند آنها را کتک‌ می‌زنیم‌.
دختران‌ بیچاره‌ هم‌ تا مدت‌ها بعد از فرار ما حتی‌ جرات‌ نمی‌کردند فریاد بزنند یا از جای‌ خود تکان‌ بخورند.
این متهم برای تغییر چهره همیشه لوازم گریم را در صندوق عقب خودرویش همراه داشت و در هر شهر سعی می کرد چهره اش را عوض کند.متهم همچنین در تحقیقات به آزار جنسی تعدادی از طعمه های خود اعتراف کرد.
با اعترافات‌ این‌ زوج‌ محاکمه‌ آنها در شعبه‌ 102 دادگاه‌ عمومی‌ - جزایی‌ اصفهان‌ برگزار شد که‌ قاضی‌ حفیظی‌ پس‌ از محاکمه‌ دو متهم‌ بهزاد را به‌ خاطر تجاوز به عنف و آدم ربائی اعدام‌ در ملاء عام‌، 10 سال‌ حبس‌ و 74 ضربه‌ شلاق‌ در ملاء عام‌ محکوم‌ کرد.
همچنین‌ همدست‌ متهم‌ به‌ تحمل‌ 10 سال‌ حبس‌، 74 ضربه‌ شلاق‌ و پرداخت‌ خسارت‌ محکوم‌ شد.

قابل توجه بانوان عزیز :انسانها موجودات پیچیده ایی هستند ممکن است در حالی که بهترین ادب را از خود به نمایش گذاشته اند نقشه های شومی برای شما در سر داشته باشند زیرا اصل وجود او ناپیداست ودر درون او قرار دارد.ممکن است این موضوع در مورد اقوام نیزصدق کند وتفاوتی ندارد.لذا انسان باید در عمل اشخاص تشخیص دهد که او چکاره است که البته برای پی بردن به این مهم زمان زیادی را میطلبد وانسانها را صرفا در لحظه های خاص میتوان شناخت .خلاصه کلام اگر انسانهااهل خودسازی وخویشتن داری باشند بدین معنا که مقید باشند که در کارهای نادرست وزشت شرکت نکنند مانند .چشم چرانی هوسبازی .مزاحمت .ظلم به خانواده .زورگویی .بی مسئولیتی ولاقیدی در قبال خود وخانواده.بی توجهی به خالق ودستورات خدا و...را دنبال نکند قابل اعتماد است واین در مورد ازدواج بسیار صادق است که دختران تا شناخت لازم رااز شخصیت فرد بدست نیاورده اند نباید خود را در کنار دیگری تحت عنوان همسراوقرار دهند واما در خصوص افرادی که هیچ شناختی راجب آنها نداریم مانند راننده تاکسی وغیره شدیدآ باید مراقبت نماییم واین هشدار را به همگان منتقل نمائیم تا ما نیز در شمار حافظان جان وناموس انسانها قرار گیریم.تا با مشارکت همدیگر دیگر شاهد قربانی شدن هیچ انسانی نباشیم واین مهم با کمک همگان میسر است.
تاريخ : ۱۸ فروردین ۱۳٩۱ | ۳:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم