آموزه های بابیت و بهائیت در قالب احکام

«أَ لَمْ تَرَ إِلىَ الَّذِینَ یَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ ءَامَنُواْ بِمَا أُنزِلَ إِلَیْکَ وَ مَا أُنزِلَ مِن قَبْلِکَ یُرِیدُونَ أَن یَتَحَاکَمُواْ إِلىَ الطَّغُوتِ وَ قَدْ أُمِرُواْ أَن یَکْفُرُواْ بِهِ وَ یُرِیدُ الشَّیْطَانُ أَن یُضِلَّهُمْ ضَلَالَا بَعِیدًا؛ آیا کسانی را ندیده ای که می پندارند به آنچه به سویت فرستاده شده، ایمان دارند، ولی بنا دارند که داوری خود را نزد طاغوت برند. این در حالی است که فرمان داده شده اند که به طاغوت کافر شوند و شیطان می خواهد آنان را به گمراهی شرفی افکند.» سوره مبارکه نساء، آیه ۶۰

 نگاهی به احکام بهائیت

بهائیان میرزا علی محمد باب شیرازی را «مهدی موعود اسلام و همه ادیان الاهی دانسته و علاوه بر آن وی را مؤسس شریعت جدید بابیه» و مبشر به ظهور دین بهاءالله معرفی می کنند.
بینیم این شخص والامقام و الهی به تعبیر بهائیت» چه می گوید؟!
مطالب از کتاب «بیان» نقل می شود، یعنی همان کتابی که علی محمد باب، آن را کتاب خود می خواند و با استعانت از آیه: «الرَّحْمَانُ(۱)عَلَّمَ الْقُرْءَانَ(۲)خَلَقَ الْانسَنَ(۳)عَلَّمَهُ الْبَیَانَ(۴)» مدعی بود که خداوند نیز به کتاب او اشاره کرده است!!!
۱. لا یجوز التدریس فی کتبه غیر البیان»؛ تدریس هیچ کتابی جز کتاب بیان علی محمد باب جایز نیست. ص۳۰
۲. در وجوب خراب نمودن بقاع متبرکه قبل از هر ظهور توسط ظهور بعد !!!ص۱۳۵
۳. مصادره نمودن اموال افراد غیر متدین به بیان ص ۱۵۷
۴. کلیه غنائم که از جنگ بابی ها با مسلمانان بدست می آید متعلق به باب میرزا علی محمد است. ص ۱۵۹
۵. بر هر پادشاهی که در دین بابیه به سلطنت می رسد، واجب است احدی غیر از بابی ها را بر روی زمین زنده نگذارد.
۶. بر ۵ قطعه زمین غیر از بابی ها کسی نباید زندگی و سکونت کند. ص ۱۹۳
۷. در حکم محو و نابودی کلیه کتب مگر کتب نوشته شده در مورد بابیت ص ۱۹۸

اعتراف بهاءالله به احکام ضد حقوق بشری میرزا علی محمد باب:
عبد البهاء (عباس افندی) ، در کتاب مکاتیب، جلد ۲، ص ۲۶۶ می گوید:
در یوم ظهور حضرت اعلی میرزا علی محمد، «منطوق بیان» عبارت بود از:

* گردن زدن غیر بابی ها

* سوزاندن کتابها و اوراق

* ویران کردن بقاع متبرکه

* و کشتن همه مردم مگر کسانی که ایمان بیاورند و باب را تصدیق کنند.»
البته اخیراً برای اینکه از این افتضاح جلوگیری کنند و از سیستم «ماست مالی» بخوبی بهره مند شوند، همه جا تبلیغ می کنند که «بابیه» از «بهائیه» جداست! ولی همچنان زیارت محل دفن علی محمد باب در شیراز به عنوان «محل حج» ایشان، بر بهائی ها واجب است. اما «بیان» دیگر چاپ نمی شود!
اگر لطف بفرمایند، توضیح بدهند که این چه «مهدی موعود» ی است؟!
آیا اینطوری قرار است منجی بشریت بود؟!

اصولاً این چه دینی (بهائیت) است که مبشر آن، این چنین فردی است؟!
بگذریم… اشکال نداره، علی محمد باب از شما نیست و دینش جداست!
اما با فرمایشات جناب «میرزا حسینعلی نوری» یعنی همان «بهاءالله» پیغمبر جدید و مدعی دین مدرن و جدید برای بشر قرن ۲۱ و قرون آتی! را چه می کنید؟
ایشان به شدت مبلغ و مروج و داعیه دار تفکر : «تساوی حقوق زن و مرد» و «صلح و عدالت جهانی» است. اما اظهارات ایشان خیلی جالب انگیزناک است.

لازم بذکر است که کتاب مقدس بهائیان «اقدس» نام دارد و ما از آن نقل قول می کنیم :
-طاهر کردن نجاسات در صورتی که آب موجود نبود، با گفتن ۵ مرتبه «الله اطهر» به طرف شئ نجس پاک و طاهر می گردد! ص ۵
-تحریم نماز جماعت و امر به معروف و نهی از منکر ص ۵
-زنان شایسته بجا آوردن حج بهایی نیستند!!! ص ۱۰


* حج در نزد بهائیان ــ همانگونه که بیان شد ــ زیارت خانه میرزا علی محمد باب در شیراز و باغ رضوان در بغداد محل اقامت و ادعای نبوت «میرزا حسینعلی نوری» و قبله آنان قبر «بهاءالله» در عکای فلسطین اشغالی است. یعنی بهائیان دارای دو «کعبه» هستند و برای اولین بار «قبر یک انسان قبله بشریت مدرن» شده است…!
-بیت العدل محل جمع آوری پول «زنا» و «روابط نامشروع» میان زن و مرد به طور «نامحدود است!!! * اگر مرد و زنی مرتکب «زنا» شدند، مقدار «۹ مثقال» طلا به بیت العدل می دهند و بخشیده می شوند. و اگر «هوس» کردند برای بار دوم «روابط نامشروع» برقرار کنند، مقدار «۲ برابر یعنی ۱۸ مثقال طلا» به بیت العدل هدیه می کنند و…
و با همین فرمول به «روابط نامشروع» خود ادامه می دهند. و صندوق «بیت العدل!» را با مثقال های طلا پر می کنند و «حدی» بر این عمل شنیع و حرام متصور نیست. یعنی با این حساب، «ناموس» بهایی فقط و فقط «۹ مثقال طلا» ارزش دارد!!! البته ناگفته نماند که در هیچ دین و مرام و مسلکی! بخصوص ادیان الهی، به هیچ وجه من الوجوه چنین مجوزی برای ارتباط نامشروع داده نشده و این عمل در همه جا منفور است و از گناهان بزرگ شمرده می شود… ولی خب دیگه! دین مدرن برای انسان مدرن!!!
- دستور سوزاندن و آتش زدن انسان ها به جرم ایجاد حریق! ص ۱۸

* کسی که عمداً خانه ای را آتش زد، پس او را با «آتش» بسوزانید. و اگر کسی مرتکب «قتل» شد او را بی درنگ بکشید!
-اجازه ازدواج یک مرد با ۲ زن و استفاده از کنیز و به استخدام درآوردن دختران دوشیزه برای خدمت رسانی به مردان!!! آیا تساوی حقوق زنان و مردان، آن هم در دین مدرن برای انسان های مدرن قرن ۲۱ و قرون آتی!!! همین بود؟! آیا به نظر «بهاءالله» زن همچونان کنیز و مستخدم مرد باید باشد؟ آیا این است مفهوم وحدت عالم انسانی!!!
-نامشخص بودن ازدواج با محارم و عدم وجود حکم شرعی محارم در بهائیت!!!

* جناب میرزا حسینعلی فقط ازدواج با «زن پدر» را حرام اعلام کرده و در مورد ازدواج با سایر محارم حکمی ذکر نکرده است! آیا عدم ذکر، دلیل بر «جواز ازدواج با محارم» نیست؟ اصولاً محارم در بهائیت چه کسانی هستند؟!
-حکم غیر عملی در مورد ناراحت و محزون کردن دیگران !!!

* اگر فردی را محزون و ناراحت کردید بایستی «۱۹ مثقال طلا» انفاق کنید! از همه حقوقدانان و دانشمندان علم قضاوت دعوت می کنیم نحوه اجرای این حکم را تبیین نموده و به بشریت عصر اتم و فضا و فناوری اطلاعات هدیه کنند!!! جالب اینجاست که حکم «زنا» و «هتک ناموس یک دختر» ۹ مثقال طلا و حکم «شکستن دل دیگران» ۱۹ مثقال طلا می باشد!!! واقعاً اینطوری بهائیت می خواد موجب «الفت و محبت» شود؟! البته از «پیر خرفت استعمار»، انگلیس بیش از این هم انتظار نمی رود.
کشوری که این همه به خانواده اصیل و اصالت های طبقاتی و اشراف زادگی و… خود می نازید اما امروز قوانینی در آن تصویب شده که هر انسانی را متعجب می کند!
قوانینی از قبیل: ازدواج همجنس بازان و اجازه برای بچه دار شدن آنها و زندگی بدون ازدواج و… به پرورش و حمایت همه جانبه از بهائیان بپردازد. اما جای دارد، پرسیده شود، فرقه‌ای که همة حیثیّت خود را وام‌دار استعمار پیر بریتانیای کبیر است و با آرام یافتن در آغوش صهیونیسم جهانی به عنوان آلت فعل، عمل می‌کند، چگونه جرئت می‌یابد خود را ایرانی و مسلمان معرفی کرده و ادّعای ارث از سرزمین اسلامی ایران داشته باشد.
گویا فراموش کرده‌اند که «جناب عبدالبهاء» یا همان «عبّاس افندی»، فرزند مؤسّس این فرقه و جانشین ایشان، به پاس خدمتگزاری به دولت انگلیس، نشان عالی «سِر» را از این دولت دریافت کرد و سپس دست به دعا برداشت و گفت بار الها! سراپردة عدالت در این سرزمین برپا شده است و من تو را شکر و سپاس می‌گویم… پروردگارا! امپراتور بزرگ ژرژ پنجم، پادشاه انگلستان را به توفیقات رحمانیّت مؤیّد بدار و سایة بلند او را بر اقلیم جلیل فلسطین پایدار ساز.
به دلیل همین خدمات و دعاگویی به دولت فخیمة(؟!) انگلستان و صهیونیسم بین‌الملل بود که پس از مرگ این ثناگو، یعنی عبّاس افندی، دولت انگلیس نمایندة ویژة خود، آقای هربرت ساموئیل را برای عرض تسلیت به جامعة بهائیان فرستاد تا اعلام کند:
وزیر مستعمرات حکومت اعلیحضرت، پادشاه انگلستان، مستر وینستون چرچیل تقاضا نمود، مراتب هم‌دردی و تسلیت حکومت اعلیحضرت پادشاه انگلستان را به جامعة بهایی ابلاغ نماید.

ناگفته نماند که این فرقه، با داشتن زیارتگاه، هتل، باغ نُه طبقه و سایر مراکز تفریحی در حیفا و عکا، از شهرهای مهمّ فلسطین اشغالی، همواره مورد حمایت، حفاظت و یاری رژیم اشغالگر قدس بوده است. در حالی که صاحبان اصلی این سرزمین در محاصرة کامل، در غزّه و سایر نقاط، از آب و نان و قوت لایموت نیز بی‌بهره‌اند.

جز این، فرقة بهائیّت در بسیاری از کشورهای تحت امر «بریتانیا»، «آمریکا» و سایرین مورد تفقّد واقع شده است.
پرفسور نیوویچ، از شخصیّت‌های سیاسی رژیم صهیونیستی در زمان مسئولیّتش، امتیاز اسکان رایگان اعضای بهائیان را در «هند» به آنها اعطا کرد.

این اقدام، به منظور رخنه در این سرزمین و ایجاد شکاف در روابط سیاسی «هندوستان» و «جمهوری اسلامی ایران» صورت گرفته است. چنان که در ایجاد خدشه در این روابط بی‌تأثیر نبوده‌اند.
این همه تنها به منظور نشان دادن مصادیق عمل فرقه‌ها و خطرات آنها در شرق اسلامی بیان شد. قُلْ هَلْ مِنْ شُرَکائِکُمْ مَنْ یَهْدی إِلَى الْحَقِّ قُلِ اللَّهُ یَهْدی لِلْحَقِّ أَ فَمَنْ یَهْدی إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَنْ یُتَّبَعَ أَمَّنْ لا یَهِدِّی إِلاَّ أَنْ یُهْدى‏ فَما لَکُمْ کَیْفَ تَحْکُمُون‏؛ بگو: «آیا هیچ یک از معبودهاى شما، به سوى حق هدایت مى‏کند؟! بگو: «تنها خدا به حق هدایت مى‏کند! آیا کسى که هدایت به سوى حق مى‏کند براى پیروى شایسته‏تر است، یا آن کس که خود هدایت نمى‏شود مگر هدایتش کنند؟ شما را چه مى‏شود، چگونه داورى مى‏کنید؟ سوره مبارکه یونس، آیه35تاريخ : ٦ فروردین ۱۳٩٢ | ۳:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم