تجاوز در ارتش آمریکا نه تنها برای زنان کابوس به شمار می آید، بلکه مردان ارتش آمریکا نیز از این آسیب در امان نیستند. بر اساس آمارها از 19 هزار مورد گزارش سوءاستفاده اخلاقی در ارتش در سال 2011 درصد بیشتر آنها علیه مردان بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مردان در گذشته کمتر از زنان مورد سوء استفاده های اخلاقی قرار می گرفتند ولی آمارهای سال گذشته نشان می دهد که 10 هزار پرونده تجاوز در ارتش مربوط به مردان و 9 هزار مورد آن علیه زنان بوده است.

دکتر کرت دیل، یک فعال در زمینه حمایت از زنان قربانی تجاوز در ارتش در این باره گفت: تجاوز، مساله ای متداول در ارتش است که بیش از اندازه مسکوت مانده است.

وی معتقد است از آنجایی که وقوع این حادثه برای یک مرد امری غیرمعمول است، از این رو مردان کمتر در این باره با کسی صحبت می کنند و یا حتی آن را به فرد بالادست خود گزارش نمی دهند.

مایکل میتو، یکی از این قربانیان است که در سال 1974 در یک پایگاه هوایی در میسوری، در حالی که تنها یک سال از ورودش به ارتش می گذشته توسط سه ارتشی دیگر مورد تجاوز قرار گرفته است.

وی به دلیل ترس از اخراج شدن در طول 30 سال خدمتش در ارتش دراین باره سکوت کرده است.

او می گوید: هیچ گاه نتوانستم پس از آن یک زندگی عادی داشته باشم. دو بار در ازدواج شکست خوردم و چندین بار دست به خودکشی زدم.

میتو می افزاید: سوء استفاده های اخلاقی یک مساله جنسیتی نیست بلکه یک مساله حقوق بشری است و دولت باید قوانین جدیدی وضع کند تا متجاوزان و عاملان این حوادث مسئول دانسته شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دیلی نیوز، نسل های مختلف زنان ارتشی تجاوز را تجربه کرده اند که متاسفانه روی زندگی آنها تاثیرات منفی داشته است.

یک فعال حقوق مدنی یکی از دلایل آسیب شدید مردان از این مساله را ناراحتی آنها از ضعفشان دانسته است. وی معتقد است که مردان اغلب از این فکر رنج می برند که به اندازه کافی برای متوقف کردن حادثه علیه خودشان قوی نبوده اند و از این فکر عذاب وجدان می گیرند.

فعالان حقوقی همچنین یادآور شده اند که عدم رسیدگی به گزارشات و مسکوت ماندن آنها از سوی فرماندهان ارتش یکی از دلایل اصلی گسترش سوء استفاده های اخلاقی در آمریکاست.

در این گزارش آمده است که در طول جنگ جهانی دوم بسیاری از سربازان و مردان قربانی این قبیل حوادث بوده اند که بعدها برای درمان به مراکز مربوطه مراجعه کرده و اغلب آنها در سنین 25 تا 80 سال بوده اند.

آیا این طریق زیستن که توسط دنیای فوق مدرن به دنیا تحمیل میشود میتواند آسایش وآرامش توام با سعادت را برای دنیای انسانهابه ارمغان بیاورد؟
آیا بی اعتقادی وبی قیدی نسبت به شئونات انسانی ومعنوی ما را خوشبخت میسازد که دنیای غرب امروزه با دین وحاکمیت آن مبارزه میکند؟ 
ما تا کی باید در خواب غفلت باشیم آنچه به انسان آرامش میدهد واز او موجودی پاک سرشت ونیکوکار میسازد دین وحاکمیت آن در دل وجان انسانهاست.
آنچه انسان را به آدم تبدیل کرده که مقابل هوس خویش میایستد واز آن پیروی نمیکند وجوانمرد میگردد عامل بودن به فرامین دینی ست نه بی دینی وبی قید بودن .
امروزه دنیای غرب بوسیله ماهواره ها وسایر اسباب مشابه هوس انسان را تحریک مینمایند تا به حرکت در آید واز ارزشهای انسانی مانند چشم پاکی .وفادار بودن .جوانمرد بودن و...فاصله بگیرد .پس بیائیم وقدر دین وفرامین آن را بدانیم وبا دنیای بی دینی مبارزه کنیم واز دنیای آنان قبل از آلوده شدن فاصله بگیریم.
 


تاريخ : ٢۱ مهر ۱۳٩۱ | ٢:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم