اعضای باند تبهکاری که با همدستی یک زن، زنان خانه دار را طعمه زورگیری هایشان قرار می دادند، سرانجام به آخر خط رسیدند و توسط پلیس دستگیر شدند.

به گزارش خراسان، اوایل اردیبهشت مردی همراه همسرش به دادسرای ناحیه ۱۶ تهران رفت و طی شکوائیه ای گفت: چند روز قبل دو مرد و یک زن به بهانه خرید وسایل منزل، به خانه اش رفته اند و بعد از بستن دست و پای همسرش میلیون ها تومان پول و طلا دزدیده اند.زن شاکی که شرایط روحی خوبی نداشت، در توضیح این حادثه گفت: از چند روز قبل قرار بود تعدادی از وسایل خانه مان را بفروشیم. به همین دلیل در این مدت افراد زیادی برای خرید وسایل به خانه مان می  آمدند. روز حادثه در حالی که شوهرم از خانه بیرون رفته بود زنی زنگ در خانه را زد و گفت برای دیدن وسایل آمده است. چون او تنها بود اجازه دادم تا وارد شود. او بعد از دیدن مبل ها گفت آن ها را پسندیده است و اگر شوهرش هم نظر مثبتی داشته باشد مبل ها را از ما می خرند. هنوز چند دقیقه ای از رفتن این زن نگذشته بود که او این بار همراه دو مرد وارد خانه شد. فکر می کردم آن ها واقعا برای خرید آمده اند اما در یک لحظه سه نفری به طرفم هجوم بردند و دست و پا و دهانم را با چسب نواری بستند. در آن وضعیت هیچ کاری از من ساخته نبود. آن ها با تهدید من، محل نگهداری پول ها و جواهرات را پیدا کردند و همه را غارت کردند. بعد از آن تا چند ساعت در همان وضعیت بودم تا این که شوهرم سر رسید و من را نجات داد.

یک روز بعد از این شکایت، زن دیگری نیز به دادسرا رفت و ادعا کرد دو مرد و یک زن به زور وارد خانه اش شده اند و بعد از طناب پیچ کردن دست و پایش چند میلیون پول و جواهرات دزدیده اند. توالی این دو سرقت و شباهت آ ن ها به هم نشان می داد هر دو سرقت توسط اعضای یک باند انجام شده است؛ بنابراین ماموران برای به دام انداختن اعضای این شبکه به تکاپو افتادند.

در جریان تحقیقات پلیسی معلوم شد یکی از همسایه های دومین شاکی، سارقان را هنگام فرار دیده و حتی چند رقم از شماره پلاک خودروی آن ها را نیز به خاطر سپرده است. به این ترتیب در حالی که عملیات چهره نگاری از سه متهم نیز انجام شده بود اطلاعات خودروی آنان نیز در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و در نهایت به شناسایی دقیق عامل اصلی این سرقت ها منجر شد. اطلاعات به دست آمده نشان داد این مرد که فردی سابقه دار به نام بهنام است در خانه ای واقع در منطقه تهران پارس پنهان شده است. زمانی که ماموران وارد مخفیگاه بهنام شدند زنی به نام رعنا و مردی به نام حسن نیز در آن جا حضور داشتند که معلوم شد آن ها همدستان او هستند. به این ترتیب هر سه متهم به پلیس آگاهی منتقل شدند.

بررسی سوابق بهنام نشان داد او از مدت ها قبل از سوی پلیس تحت تعقیب قرار دارد و در این مدت به طور مخفیانه زندگی می کرده است. بازجویی از دستگیرشدگان نشان داد آن ها علاوه بر دو شاکی پرونده با این ترفند وارد ۹ خانه دیگر شده و در مجموع اموال ۱۱ شهروند را سرقت کرده اند. رعنا که همسر حسن است درباره نقش اش در سرقت ها گفت: من معمولا به عنوان زاغ زن عمل می کردم و ابتدا در خانه ها را می زدم و به بهانه ای وارد می شدم. سپس وقتی مطمئن می شدم زن خانه تنهاست حسن و بهنام را خبر می کردم و با همدستی یکدیگر دست و پای طعمه مان را می بستیم و وسایل باارزش را سرقت می کردیم.

بر اساس این گزارش، با تکمیل تحقیقات از متهمان، پرونده برای تصمیم گیری به دادگاه ارسال شد


تاريخ : ٢ خرداد ۱۳٩۱ | ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مجید | نظرات ()
  • گسیختن
  • تب یکم